Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.05.16
1901 9 Печатать

Чи має право платник, у якого дохід не перевищує двадцять мільйонів гривень, та який у податковій декларації з податку на прибуток підприємства за звітний податковий рік проставив позначку про прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, у наступному звітному році здійснювати коригування фі

   Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).
   
    Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.
   
    Слід зазначити, що обмежень щодо зміни прийнятого рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці платником податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків) визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, нормами ПКУ не передбачено.
   
    Отже, платник податку на прибуток, який використовував право на незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), не може у наступному звітному році визначати у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств об’єкт оподаткування шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, якщо дохід платника податку на прибуток за такий рік не перевищує двадцять мільйонів гривень.
   
    Якщо дохід платника податку на прибуток за такий рік перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник зобов’язаний застосовувати всі різниці передбачені розд. ІІІ ПКУ при визначенні об’єкта оподаткування.
По материалам Категорія 102.13 ЗІР

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Бухг
06.05.16 00:59

А если за 2015 доход меньше 20 млн., но коригування все равно делали. Тогда теперь все время его надо делать?

Ответить
  • резидент
06.05.16 08:58

А если за 2015 доход меньше 20 млн., но коригування все равно делали. Тогда теперь все время его надо делать? ------------- похоже, что надо. НКУ не предусматривает обратного перехода.

Ответить
  • бухг
06.05.16 09:33

значит надо чаще фирмы закрывать и открывать.

Ответить
  • ласточка
06.05.16 09:52

Если дох.меньше 20 млн. В декл.ставили отметку за 2015 то в декл.за 2016 уже не ставить отметку и разницы не применяем?првильно ли я поняла?

Ответить
  • ***
06.05.16 10:23

ласточка правильно

Ответить
  • Ия
06.05.16 19:09

подскажите, с квартальной декларацией бросаются фин. результаты?

Ответить
  • Бух бух бух
06.05.16 19:38

Ия, и баланс и фин результаты нужно отправлять, и ставить отметочку в декларации, что вместе с ней подаете еще и это.

Ответить
  • Ия
06.05.16 19:57

а в медке фин. рез. в едином окне брать или они как то прикрепляются к декларации по прибыли?

Ответить
  • Ия
06.05.16 21:30

фин. рез. же уже сданы по сроку, что еще раз бросать

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям