Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо організації охорони праці на будівельному майданчику (лист Держпраці від 29.05.2018 р. № 2524/3/5.2-зв-18)

Щодо організації охорони праці на будівельному майданчику (лист Держпраці від 29.05.2018 р. № 2524/3/5.2-зв-18)

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 29.05.2018 р. № 2524/3/5.2-зв-18

Державна служба України з питань праці розглянула звернення [...] та повідомляє.

Відповідно до пункту 2 розділу II Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 N 1050, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.09.2017 за N 1111/30979 (далі - Мінімальні вимоги), замовник або керівник будівництва до початку виконання будівельних робіт на будівельному майданчику забезпечує складання плану з охорони праці будівельного майданчика (далі - план) з урахуванням вимог державних будівельних норм ДБН А.3.2-2-2009 "Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві" (далі - ДБН А.3.2-2-2009).

Проект виконання робіт, вимоги щодо розробки якого визначені в ДБН А.3.2-2-2009, розробляється на підставі проектної документації та повинен враховувати вимоги плану. В плані можуть міститися посилання на вимоги, які передбачені в проекті виконання робіт та/або в проекті організації будівництва.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про охорону праці" (далі - Закон) роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

У зв'язку з цим, генеральний підрядник має певні обов'язки щодо організації охорони праці на будівельному майданчику, а відповідальним є роботодавець, тобто підрядник.

Згідно з Мінімальними вимогами основні функції щодо організації системи охорони праці на будівельному майданчику покладені на замовника, а не на координатора з питань охорони праці. Координатор здійснює певні обов'язки з охорони праці в інтересах замовника.

 

Зокрема, відповідно до підпункту 5 пункту 2 розділу IV Мінімальних вимог координатор з питань охорони праці на стадії будівництва зобов'язаний погоджувати заходи підрядників з охорони праці, зокрема передбачені в проектах виконання робіт, технологічних картах, і відповідно перевіряти їх виконання.

Можливі протиріччя між вимогами плану та проекту виконання робіт вирішуються між координатором та підрядником шляхом внесення змін в план або проект виконання робіт.

 

Заступник Голови

І. Шумелюк

Теги
Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления