при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо розрахунку допомоги по вагітності та пологах (лист Фонду соцстраху від 05.12.2017 р. № 5.2-28-1521)

Щодо розрахунку допомоги по вагітності та пологах (лист Фонду соцстраху від 05.12.2017 р. № 5.2-28-1521)

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.12.2017 р. № 5.2-28-1521

Щодо розрахунку допомоги по вагітності та пологах

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України <...> розглянула звернення <...> щодо розрахунку допомоги по вагітності та пологах згідно з нормами статей 19 та 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 р. N 1105 (далі - Закон N 1105) з урахуванням змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 р. N 2148, та повідомляє.

Частиною четвертою статті 19 Закону N 1105 визначено, що застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону в таких розмірах:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку;

2) допомога по вагітності та пологах - виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Тобто норми статті 19 Закону N 1105 визначають максимальну межу розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах для застрахованих осіб, які у дванадцятимісячному періоді перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше шести місяців. Зазначена максимальна межа застосовується до розміру допомоги, розрахованої на загальних підставах.

Отже, розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах визначається з дотриманням норм статей 24 та 26 Закону N 1105 відповідно, і лише потім, за необхідності, застосовуються обмеження розміру допомоги, передбачені частиною четвертою статті 19 Закону N 1105.

Враховуючи викладене, незалежно від страхового стажу жінки перед настанням страхового випадку розмір допомоги по вагітності та пологах не може бути меншим за розмір допомоги, обчисленої із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

 

Директор

Є. Баженков

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления