Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
  • Чи матиме Товариство з 01.07.2019 р. право складати не пізніше останнього дня місяця зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД на весь обсяг реалізованого (використаного для власного споживання) пального протягом такого місяця? (лист ДФС від 07.06.2019 р. № 2596/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

Чи матиме Товариство з 01.07.2019 р. право складати не пізніше останнього дня місяця зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД на весь обсяг реалізованого (використаного для власного споживання) пального протягом такого місяця? (лист ДФС від 07.06.2019 р. № 2596/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.06.2019 р. № 2596/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист про надання податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм Закону України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628) та повідомляє таке.

Товариство повідомило, що в процесі провадження діяльності використовує власні та орендовані автотранспортні засоби, для забезпечення заправлення яких пальним закуповує пальне та зберігає його на своїй територіії, Товариство планує облаштувати на своїй території акцизний склад. На цьому складі Товариство не буде здійснювати реалізацію та зберігання пального іншим особам, а здійснюватиме виключно заправлення пальним власного/орендованого транспорту, що з 01.07.2019 р. згідно пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 вважатиметься реалізацією пального. При цьому заправлення власного/орендованого автотранспорту з акцизного складу буде здійснюватись у будь-який зручний час для підприємства.

У зв’язку з цим, Товариство запитує чи матиме Товариство з 01.07.2019 р. за вищезазначених умов право складати не пізніше останнього дня місяця зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД на весь обсяг реалізованого (використаного для власного споживання) пального протягом такого місяця?

Акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального або спирту етилового чи в день реалізації пального або спирту етилового при кожній повній або частковій операції з реалізації пального або спирту етилового (абзац перший п. 231.3 ст. 231 Кодексу у редакції, яка набере чинності 1 липня 2019 року).

Абзацом третім п. 231.3 ст. 231 Кодексу встановлено, що у разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального - суб’єкта господарювання зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.

Абзацом четвертим цього пункту визначено, що для цілей цього пункту під безперервним постачанням вважається забезпечення особою, яка реалізує пальне, можливості для отримувачів пального - суб’єктів господарювання (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.

Звертаємо увагу, що відповідно до пп. 231.1.1 п. 231.1 ст. 231 Кодексу (у редакції яка набере чинності з 01.07.2019 р.) реалізація пального здійснюється через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним.

Також відповідно до абзацу 2 п. 228.3 ст. 228 Кодексу, з 01.07.2019 р., у разі виявлення фактів переміщення та/або зберігання пального з використанням транспортних засобів, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується та/або зберігається пальне у таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, а також фактів реалізації пального з таких транспортних засобів відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають такі пальне або спирт етиловий та транспортні засоби з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).

З огляду на вищевикладене, нормами податкового законодавства (як у діючій редакції Кодексу, так і у редакції яка набере чинності з 01.07.2019 р.) не передбачено складання зведеної акцизної накладної при використанні пального у власному виробництві. Зведені акцизні накладні можуть бути складені лише по відношенню до контрагентів, умови договорів з якими передбачають безперервне постачання пального, а саме - через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який є ліцензовним місцем роздрібної торгівлі пальним.

Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податку, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу