Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо віднесення до складу витрат фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування витрат із виготовленням ємкостей (виробничої тари) для зберігання та складування сировини (лист ДФС від 16.11.2018 р. № 4853/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Щодо віднесення до складу витрат фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування витрат із виготовленням ємкостей (виробничої тари) для зберігання та складування сировини (лист ДФС від 16.11.2018 р. № 4853/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.11.2018 р. № 4853/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула Ваше звернення з питань віднесення до складу витрат фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування витрат із виготовленням ємкостей (виробничої тари) для зберігання та складування сировини, повідомляє таке.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначено ст. 177 ПКУ.

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, встановлено п. 177.4 ст. 177 ПКУ.

До зазначених витрат, зокрема, належать:

витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп. 177.4.1 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, до складу витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів за умови їх документального підтвердження належать витрати пов’язані із виготовлення тари та тарних матеріалів, що використовуються платником в господарської діяльності.

Зауважуємо, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів, які стосуються порушеного питання, отже, ДФС України надає податкову консультацію виходячи із загальних вимог діючого законодавства.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления