Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо операції з реалізації пального для реактивних двигунів (лист ДФС від 11.04.2019 р. № 1559/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

Щодо операції з реалізації пального для реактивних двигунів (лист ДФС від 11.04.2019 р. № 1559/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.04.2019 р. № 1559/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку, та надає відповіді на порушені у зверненні питання.

У зверненні Товариство зазначає, що здійснює операції з реалізації пального для реактивних двигунів, у зв'язку з чим придбаває зазначене пальне у резидентів України, а також здійснює ввезення його на митну територію України.

Підприємство запитує:

1. Чи є акцизним складом пересувним залізнична цистерна, яка експлуатується та/або належить нерезиденту чи будь-якій іншій особі (не Товариство) і в якій знаходиться паливо, що після перетину кордону України стає власністю Товариства?

2. Чи є Товариство розпорядником акцизного складу пересувного, що наведений у питанні 1, тобто залізничної цистерни, яка експлуатується та/або належить нерезиденту чи будь-якій іншій особі (не Товариству), і в якій знаходиться паливо, що після перетину кордону України стає власністю Товариства?

3. Які відомості необхідні для внесення в Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне?

4. Чи можна складати та реєструвати акцизні накладні до дня ввезення пального на митну територію України з метою уникнення простою на залізничних станціях переходу на кордоні та недопущення вилучення пального транспортних засобів з вільного обігу згідно з п. 228.3 ст. 228 Кодексу?

5.:

5.1. Чи зобов'язаний розпорядник акцизного складу пересувного облаштовувати (встановлювати) на транспортних засобах витратоміри-лічильники та рівноміри-лічильники, якщо пальне в цих транспортних засобах переміщується митною територією та/або зберігається та/або ввозиться на митну територію України?

5.2. Якщо розпорядник акцизного складу пересувного зобов'язаний облаштовувати (встановлювати) на транспортних засобах витратоміри-лічильники та рівноміри лічильники, то яким чином це робити на транспортних засобах, що не належать розпоряднику акцизного складу пересувного?

5.3. Якщо розпорядник акцизного складу пересувного зобов'язаний облаштовувати (встановлювати) на транспортних засобах витратоміри-лічильники та рівноміри-лічильники, то для яких цілей це робити, якщо затверджена форма довідки про зведені за добу підсумкові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального стосується виключно резервуарів як стаціонарних споруд?

6. Чи зобов'язане Товариство, яке не є власником, але експлуатує паливозаправники на території аеропорту "Бориспіль", встановлювати на них витратоміри-лічильники та рівноміри-лічильники? При цьому в цих паливозаправниках знаходиться як паливо, що належить Товариству, так і паливо, що не належить Товариству. Також ці паливозаправники разом з паливом переміщуються по території перону та інших територій аеропорту "Бориспіль", і паливо зберігається в цих паливозаправниках до моменту заправки повітряного судна?

7. Чи передбачений чинним законодавством України механізм стягнення з податкових органів збитків, пов'язаних з нероботою Єдиного реєстру акцизних накладних, в т. ч. на час технічного обслуговування?

До питання 1

Законом N 2628 доповнено п. 14.1 ст. 14 Кодексу пп. 14.1.61, згідно з яким акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 04 липня 1996 року N 273/96-ВР "Про залізничний транспорт" до транспортних засобів належить залізничний рухомий склад (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнери.

Згідно з пп. 1.1.2 п. 1.1 розділу I "Загальні положення" Правил перевезення наливних вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 18.04.2003 N 299 "Про внесення доповнення до наказу Мінтрансу від 21.11.2000 N 644", вагон-цистерна - вагон, призначений для перевезення рідин, скраплених газів, порошкоподібних сипких вантажів, у якого кузовом вагона є спеціальний резервуар (котел) циліндричної або іншої форми.

Отже, вагон-цистерна підпадає під визначення залізничного транспортного засобу. При цьому, в описаному у зверненні Товариства випадку вагон-цистерна, в якій Товариством переміщується та/або зберігається пальне для реактивних двигунів на митній території України, з моменту перетину митного кордону України набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для, зокрема ввезення цього пального на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 Кодексу.

До питання 2

З 01 липня 2019 року нормами Кодексу (пп. 14.1.2241 п. 14.1 ст. 14) застосовується визначення терміна "розпорядник акцизного складу пересувного".

Так, розпорядник акцизного складу пересувного - суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального або здійснює діяльність з виробництва спирту етилового та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:

реалізує або зберігає пальне або спирт етиловий;

ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 Кодексу.

Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб'єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює лише транспортування пального або спирту етилового.

У зверненні Товариства зазначено, що при ввезенні пального для реактивних двигунів на митну територію України залізничними цистернами право власності на зазначене пальне переходить до Товариства в момент перетину митного кордону України, що підтверджується отриманням цистерн українською залізницею на прикордонній станції.

Отже, Товариство, яке з моменту перетину митного кордону України залізничними цистернами стає власником пального в них, та яке з використанням цих цистерн (незалежно від того, кому вони належать) ввозить пальне на митну територію України, з моменту перетину митного кордону України є розпорядником акцизного складу пересувного.

До питання 3

Пунктом 43 розділу I Закону N 2628 п. 230.1 ст. 230 Кодексу викладено у новій редакції та доповнено пп. 230.1.5, відповідно до якого транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне, створення та ведення якого забезпечується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне, розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне, здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, або на підставі заявок на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального, або на підставі митних декларацій при переміщенні пального митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України. Такі заявки подаються суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. Форма заявки на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

До питання 4

Акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального або спирту етилового чи в день реалізації пального або спирту етилового при кожній повній або частковій операції з реалізації пального або спирту етилового (п. 231.3 ст. 231 Кодексу). Перший примірник такої акцизної накладної реєструється не пізніше дня, наступного за днем оформлення належним чином митної декларації (п. 231.6 ст. 231 Кодексу).

Отже, нормами Кодексу не передбачено можливості складання та реєстрації акцизних накладних до ввезення пального на митну територію України.

До питань 5 та 6

Відповідно до четвертого абзацу пп. 230.1.5 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, норма якого набуває чинності з 01 липня 2019 року, транспортні засоби, що використовуються лише для переміщення на митній території України пального або спирту етилового, не облаштовуються витратомірами-лічильниками та рівномірами-лічильниками.

До питання 7

Відповідно до пп. 14.1.601 п. 14.1 ст.14 Кодексу Єдиний реєстр акцизних накладних - реєстр відомостей щодо акцизних накладних, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками акцизного податку електронними документами.

Пунктом 231.8 ст. 231 Кодексу визначено, що Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р N 114 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Слід зауважити, що Кодексом та вищезазначеним порядком не передбачено механізм стягнення з податкових органів збитків, пов'язаних з не роботою Єдиного реєстру акцизних накладних чи в період технічного обслуговування останнього.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться