Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо ведення книги розрахункових операцій при відключенні електроенергії та обліку ремонтів РРО (лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 25.07.2019 р. № 3477/ІПК/08-01-14-08-17)

Щодо ведення книги розрахункових операцій при відключенні електроенергії та обліку ремонтів РРО (лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 25.07.2019 р. № 3477/ІПК/08-01-14-08-17)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 25.07.2019 р. № 3477/ІПК/08-01-14-08-17

Головним управлінням ДФС у [...], в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ), розглянуто в межах своєї компетенції запит від [...] стосовно ведення книги розрахункових операцій при відключенні електроенергії та обліку ремонтів реєстратора розрахункових операцій.

До п. 11 постанови НБУ від 29 грудня 2017 року N 148 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" (зі змінами та доповненнями) (далі - Постанова N 148) постановою НБУ від 12 лютого 2019 року N 37 "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" внесено зміни, якими виключено обов'язок суб'єктам господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, використовують КОРО для:

1) підклеювання та зберігання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках КОРО;

2) здійснення операцій із розрахунковими квитанціями в разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії;

3) обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, перевірок конструкцій та програмного забезпечення РРО.

Стосовно питання N 1 "Чи необхідно отримувати довідку від постачальника електроенергії, якщо відключення було зовнішнім, для підтвердження використання РК?" та питання N 2 "Чи необхідно підприємству складати довідку (акт) про відсутність електроенергії, якщо відключення було внутрішнім, для підтвердження використання РК?" повідомляємо наступне.

Відповідно до п. 2 Розділу III наказу Міністерства Фінансів України N 547 від 14.06.2016 "Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій" на період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового (не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО) та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО. Отримання довідки від постачальника електроенергії про відключення енергопостачання, якщо відключення було зовнішнім, чинним законодавством не передбачено.

Складання довідки (акту) про відсутність електроенергії, якщо відключення було внутрішнім, для підтвердження використання РК, законодавством не передбачено.

Стосовно питання N 3 "В якому розділі КОРО робиться запис про відсутність електроенергії та проведення ремонтів РРО для підтвердження використання РК?" повідомляємо наступне.

Форму книги обліку розрахункових операцій на РРО затверджено наказом Міністерства фінансів України "Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій" від 14 червня 2016 року N 547, в який внесено зміни наказом Міністерства фінансів України N 773 від 20.09.2018 "Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій", яким виключено Розділ 4 "Облік ремонтів, робіт з технічного обслуговування і перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО".

Водночас повідомляємо, що відповідно до пп. 14.1.1721 п. 14.1 ст. 14 та п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
105978 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно