Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об отдельных изменениях в законодательстве об упрощенной системе налогообложения

Об отдельных изменениях в законодательстве об упрощенной системе налогообложения   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 18.01.2016 р. № 1527/7/99-99-17-02-02-17
   
   Про окремі зміни у законодавстві щодо спрощеної системи оподаткування

   
   
(з урахуванням змін, внесенних листом ДФСУ від 18.01.2016 р. № 1867/7/99-99-17-02-02-17)

   
   З метою створення максимально сприятливих умов для безперебійного та якісного обслуговування платників податків інформуємо про окремі зміни у законодавстві, зокрема, пов'язані з адмініструванням єдиного податку.
   
   Так, Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі — Закон), який набрав чинності з 01 січня 2016 року, фізичні особи -підприємці мають право застосовувати спрощену систему оподаткування як платники єдиного податку третьої групи при граничному обсязі доходу за рік від здійснення підприємницької діяльності, що не перевищує 5 млн гривень.
   
   Суб'єкти господарювання - фізичні особи - платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн., не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році.
   
   Водночас, якщо фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн., такі платники будуть зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення

   
   Також повідомляємо про зміну відсоткових ставок єдиного податку для платників третьої групи, які з 01.01.2016 встановлені у розмірі:
   
   З відс. доходу — у разі сплати податку на додану вартість;
   
   5 відс. доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
   
   При цьому фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок з доходів, отриманих протягом 2015 року, за ставками, що застосовувались до 01.01.2016 (2 відс. доходу — у разі сплати податку на додану вартість, 4 відс. доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку).
   
   У разі отримання у 2015 році доходу понад 20 млн грн., до суми перевищення застосовується ставка 15 відс. (п. 293.8 ст. 293 ПКУ).
   
   Звертаємо увагу, що не відбулося змін у частині реєстрації суб'єктів господарювання платниками спрощеної системи оподаткування. Реєстрація платників єдиного податку здійснюється на підставі:
   
   реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів ДФС;
   
   електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів ДФС одночасно із відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців»;
   
   реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
   
   Щодо здійснення контролю за своєчасністю та достовірністю даних у реєстрі платників єдиного податку. Наголошуємо, що у процедурі та строках реєстрації платників єдиного податку з 1 січня 2016 року не відбулося жодних змін.
   
   Отже, у разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку, контролюючий орган зобов'язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку.
   
   У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку необхідно надати протягом двох робочих днів з дня подання платником заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб'єктом господарювання у встановленому порядку.
   
   Видача витягів з реєстру здійснюється безоплатно та за бажанням платників єдиного податку, але не є обов'язковою умовою при реєстрації. З метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців та власному офіційному веб-порталі ДФС України оприлюднюються щоденно дані з реєстру платників єдиного податку.
   
   До прийняття нормативно-правових актів згідно з внесеними змінами до ПКУ та у разі потреби за зверненням платника контролюючий орган повинен надавати витяг на підставі відповідного запиту, при цьому строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
   
   Доручаємо довести зазначений лист до підпорядкованих органів ДФС та платників податків.
   
   Голова
P.M. Насіров

   
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления