Подпишитесь!


  • Про екологічний податок (лист ГУ ДФС в Одеській області від 07.06.2019 р. № 2585/ІПК/15-32-12-03-12)

Про екологічний податок (лист ГУ ДФС в Одеській області від 07.06.2019 р. № 2585/ІПК/15-32-12-03-12)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.06.2019 р. № 2585/ІПК/15-32-12-03-12

Про екологічний податок

Головне управління ДФС в Одеській області на звернення Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації щодо нарахування екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених місцях (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у запиті.

Підприємство поінформувало, що має діючі договори на вивезення твердих побутових відходів, а також на вивезення, переробку і утилізацію спеціалізованих відходів (далі - Договори) із спеціалізованими підприємствами та запитує про виникнення у нього обов'язків із сплати Податку.

Платниками Податку є, у тому числі суб'єкти господарювання, під час провадження діяльності яких здійснюється, зокрема, розміщення відходів (пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Кодексу). Термін "розміщення відходів" (далі - Розміщення) для цілей оподаткування Податком відносить до Розміщення операції з постійного (остаточного) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (пп. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Суб'єкти, які на власних територіях (об'єктах) розміщують відходи у якості вторинної сировини, не є платниками Податку в частині розміщення таких відходів (п. 240.5 ст. 240 Кодексу).

У суб'єктів господарювання, які не мають дозвільного документа на поводження з відходами та уклали із спеціалізованими підприємствами, що мають дозвільні документи, відповідні договори із передачі на утилізацію та (або) захоронення відходів, у тому числі люмінесцентних ламп та (або) побутових відходів, не виникають обов'язки платника Податку у визначений такими договорами період тимчасового розміщення (зберігання) відходів до виконання спеціалізованими підприємствами договірних зобов'язань.

Таким чином, оскільки Підприємство має діючі Договори зі спеціалізованими підприємствами, які мають дозвільні документи на поводження з відходами, то у Підприємства відсутній обов'язок платника Податку та складання податкової звітності.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд