Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про коригування податкових зобов'язань з ПДВ (лист ДФС від 06.08.2018 р. № 3446/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

Про коригування податкових зобов'язань з ПДВ (лист ДФС від 06.08.2018 р. № 3446/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.08.2018 р. № 3446/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про коригування податкових зобов'язань з ПДВ

Державна фіскальна служба України за результатами розгляду листів платника податків відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва надає індивідуальну податку консультацію з урахуванням відповідних висновків суду.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва визнано протиправною і такою, що підлягає скасуванню, податкову консультацію, надану на запит платника податку листом ДФС (з урахуванням Ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про виправлення описки в постанові Окружного адміністративного суду міста Києва) та зобов'язано ДФС надати нову податкову консультацію з питань, поставлених у запиті платника податків.

Враховуючи те, що на запит платника податку була надана податкова консультація листом ДФС, виконати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в частині визнання протиправною і такою, що підлягає скасуванню, податкову консультацію ДФС неможливо по причині відсутності податкової консультації з таким номером.

Що стосується виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в частині надання нової податкової консультації з питань, поставлених у запиті платника податків, то повідомляємо наступне.

У запиті платником податків зазначено, що у зв'язку із анулюванням реєстрації його як платника ПДВ та на виконання вимог статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість", платник податків у жовтні 2010 року на залишок не реалізованих активів збільшив свої податкові зобов'язання з ПДВ на суму [...] грн.

Вищим адміністративним судом України прийнято Постанову у справі N [...], згідно якої відмінено анулювання реєстрації [...] платником ПДВ, визнано протиправним та скасовано Акт про анулювання реєстрації платника ПДВ.

У зв'язку з чим у платника податків виникли запитання щодо механізму повернення умовно проданого товару у 2010 році, за результатами якого були нараховані платником податку податкові зобов'язання з ПДВ, зокрема, щодо права на збільшення податкового кредиту з ПДВ на суму [...] грн., що був зменшений у зв'язку із здійсненням умовного продажу товарних залишків у 2010 році або права на коригування податкових зобов'язань з ПДВ на зазначену суму на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеної у зв'язку із здійсненням умовного продажу товарних залишків у 2010 році.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На сьогодні відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Кодексом.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);

ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Як зазначено у запиті, платник податку в податковій декларації з ПДВ за жовтень 2010 року був сформований податковий кредит у сумі грн., але у зв'язку з анулюванням реєстрації платником ПДВ, платником податку на залишок не реалізованих активів було визначено умовні податкові зобов'язання.

Отже, своїм правом на формування податкового кредиту платник податку скористався у 2010 році, право на повторне формування податкового кредиту по одній операції, нормами Кодексу не передбачено.

Стосовно права на коригування податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих платником податку при визначенні умовного продажу товару, шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної, то повідомляємо.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається у випадках і за правилами, визначеними статтею 192 Кодексу.

При цьому згідно з пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу з 1 лютого 2015 року всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній / розрахунку коригування підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Відповідно до пункту 6 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246, розрахунок коригування до податкової накладної, яка складена до 1 лютого 2015 р. та не підлягала реєстрації відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної, для чого постачальник (продавець) товарів/послуг повинен протягом операційного дня зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) та розрахунок коригування.

Враховуючи те, діючими нормами податкового законодавства не передбачена можливість реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної платником податку на умовний продаж активів, розрахунок коригування до неї теж не може бути зареєстрованим в ЄРПН.

Отже, діючим нормами податкового законодавства не передбачена можливість зменшення податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих платником податку у 2010 році при самостійному визначенні платником податку умовного продажу товару (активів).

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться