Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Про коригування податкових зобов'язань з ПДВ (лист ДФС від 06.08.2018 р. № 3446/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

Про коригування податкових зобов'язань з ПДВ (лист ДФС від 06.08.2018 р. № 3446/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.08.2018 р. № 3446/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про коригування податкових зобов'язань з ПДВ

Державна фіскальна служба України за результатами розгляду листів платника податків відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва надає індивідуальну податку консультацію з урахуванням відповідних висновків суду.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва визнано протиправною і такою, що підлягає скасуванню, податкову консультацію, надану на запит платника податку листом ДФС (з урахуванням Ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про виправлення описки в постанові Окружного адміністративного суду міста Києва) та зобов'язано ДФС надати нову податкову консультацію з питань, поставлених у запиті платника податків.

Враховуючи те, що на запит платника податку була надана податкова консультація листом ДФС, виконати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в частині визнання протиправною і такою, що підлягає скасуванню, податкову консультацію ДФС неможливо по причині відсутності податкової консультації з таким номером.

Що стосується виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в частині надання нової податкової консультації з питань, поставлених у запиті платника податків, то повідомляємо наступне.

У запиті платником податків зазначено, що у зв'язку із анулюванням реєстрації його як платника ПДВ та на виконання вимог статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість", платник податків у жовтні 2010 року на залишок не реалізованих активів збільшив свої податкові зобов'язання з ПДВ на суму [...] грн.

Вищим адміністративним судом України прийнято Постанову у справі N [...], згідно якої відмінено анулювання реєстрації [...] платником ПДВ, визнано протиправним та скасовано Акт про анулювання реєстрації платника ПДВ.

У зв'язку з чим у платника податків виникли запитання щодо механізму повернення умовно проданого товару у 2010 році, за результатами якого були нараховані платником податку податкові зобов'язання з ПДВ, зокрема, щодо права на збільшення податкового кредиту з ПДВ на суму [...] грн., що був зменшений у зв'язку із здійсненням умовного продажу товарних залишків у 2010 році або права на коригування податкових зобов'язань з ПДВ на зазначену суму на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеної у зв'язку із здійсненням умовного продажу товарних залишків у 2010 році.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На сьогодні відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Кодексом.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);

ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Як зазначено у запиті, платник податку в податковій декларації з ПДВ за жовтень 2010 року був сформований податковий кредит у сумі грн., але у зв'язку з анулюванням реєстрації платником ПДВ, платником податку на залишок не реалізованих активів було визначено умовні податкові зобов'язання.

Отже, своїм правом на формування податкового кредиту платник податку скористався у 2010 році, право на повторне формування податкового кредиту по одній операції, нормами Кодексу не передбачено.

Стосовно права на коригування податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих платником податку при визначенні умовного продажу товару, шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної, то повідомляємо.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається у випадках і за правилами, визначеними статтею 192 Кодексу.

При цьому згідно з пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу з 1 лютого 2015 року всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній / розрахунку коригування підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Відповідно до пункту 6 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246, розрахунок коригування до податкової накладної, яка складена до 1 лютого 2015 р. та не підлягала реєстрації відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної, для чого постачальник (продавець) товарів/послуг повинен протягом операційного дня зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) та розрахунок коригування.

Враховуючи те, діючими нормами податкового законодавства не передбачена можливість реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної платником податку на умовний продаж активів, розрахунок коригування до неї теж не може бути зареєстрованим в ЄРПН.

Отже, діючим нормами податкового законодавства не передбачена можливість зменшення податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих платником податку у 2010 році при самостійному визначенні платником податку умовного продажу товару (активів).

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления