Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, про плату за землю на тимчасово окупованій території (лист ДФС від 11.09.2017 р. № 1889/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, про плату за землю на тимчасово окупованій території (лист ДФС від 11.09.2017 р. № 1889/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.09.2017 р. № 1889/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, про плату за землю на тимчасово окупованій території

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та земельного податку у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.

Товариство поінформувало, що має у наявності об’єкти нерухомого майна та земельні ділянки у населених пунктах, розташованіх на лінії зіткнення: смт. Петрівка, с. Нижньотепле, смт. Станично-Луганське, м. Щастя, м. Попасна, м. Золоте, с. Оріхове Луганської області, та, посилаючись на п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу та надану йому Індивідуальну податкову консультацію від 16.06.2017 р. N 695/6/99-99-12- 02-03-15/ІПК, просить надати остаточне роз’яснення, чи зобов’язане Товариство у 2017 році надавати податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю з нульовими значеннями по вказаних об’єктах нерухомого майна.

Кодексом передбачено особливості справляння податків на період проведення антитерористичної операції дня платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія або населені пункти на лінії зіткнення (п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Відповідно до підпунктів 38.6, 38.7 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому буде завершено антитерористичну операцію:

об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що розташовані на території населених пунктів, на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухомє майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 Кодексу;

не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, які розташовані на тимчасово окупованій території та території населених пунктів на лінії зіткнення (крім земель сільськогосподарського призначення).

У переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (додаток 2 до розпорядження N 1085-р) містяться населені пункти: м. Щастя Новоайдарського району, м. Попасна, м. Золоте (крім Золотого-5), с. Оріхове Попаснянського району, смт. Станиця Луганська, смт. Петрівка, с. Нижньотепле Станично-Луганського району.

У звернені Товариство не зазначило у яких районах знаходяться вказані ним населені пункти, проте потрібно приймати до уваги вірогідність існування у Луганській області населених пунктів з однаковими назвами.

Враховуючи зазначене, у разі якщо нерухоме майно Товариства, у т.ч. земельні ділянки, які не є землями сільськогосподарського призначення, розташовані у населених пунктах тих районів, що визначені розпорядженням N 1085 то:

таке нерухоме майно не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельний ділянки, та, відповідно, у Товариства не виникає обов’язок надання податкової декларації;

за земельні ділянки відповідно до п. 38.7 підрозділу 10 розділу XX Кодексу податок не нараховується та не сплачується, проте ці земельні ділянки є об’єктом оподаткування платою за землю. Отже, згідно з п. 49.2 ст. 49 Кодексу Товариство у 2017 році має надавати податкову декларацію з плати за землю, у якій нарахована сума земельного податку зазначається як пільга у розмірі 100 відсотків, а розмір орендної плати вказується з нульовим значенням.

Якщо земельні ділянки Товариства є землями сільськогосподарського призначення, то Товариство має у 2017 році надати податкову декларцію з плати за землю на загальних підставах.

Податкова консультація має індивідуальннй характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться