Подпишитесь!


  • Про порядок застосування штрафних санкцій за порушення строку реєстрації в ЄРПН податкових накладних (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Про порядок застосування штрафних санкцій за порушення строку реєстрації в ЄРПН податкових накладних (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.12.2017 р. № 3220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про порядок застосування штрафних санкцій за порушення строку реєстрації в ЄРПН податкових накладних

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку застосування штрафних санкцій за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (далі - ПКУ).

Одним із головних принципів на яких ґрунтується податкове законодавство України є рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу (підпункт 4.1.2 пункту 4.1 статті 4 розділу І ПКУ).

Порядок та умови застосування контролюючим органом штрафних санкцій за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН визначено статтею 1201 розділу II ПКУ.

Відповідно до пункту 1201.1 статті 1201 розділу II ПКУ порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого статтею 201 розділу V ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригуванні до такої податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу у розмірах, встановлених у вказаному пункті ПКУ.

При цьому нормами ПКУ не передбачено будь-яких виключень для окремих платників податку при застосуванні контролюючим органом штрафних санкцій за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН, у тому числі і у випадку виникнення у платника податку ситуації із скасуванням ключів електронних цифрових підписів за заявою платника податку у зв’язку із несанкціонованим доступом до таких ключів з боку сторонніх осіб.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд