Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про реалізацію Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" від 18.05.2017 р. № 2042-VIII (лист ДФС від 04.04.2018 р. № 10248/7/99-99-18-03-01-17)

Про реалізацію Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" від 18.05.2017 р. № 2042-VIII (лист ДФС від 04.04.2018 р. № 10248/7/99-99-18-03-01-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.04.2018 р. № 10248/7/99-99-18-03-01-17

Митниці ДФС

 

 

Про реалізацію Закону України

З 4 квітня 2018 року набирає чинність Закон України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" від 18.05.2017 N 2042-VIII (далі - Закон).

Відповідно до цього Закону:

при ввезенні (пересиланні) на митну територію України запроваджується новий вид державного контролю товарів - державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин;

ввезення (пересилання) на митну територію України вантажів із продуктами, дозволяється тільки через призначені прикордонні інспекційні пости (частина п'ята статті 41);

перелік продуктів (із зазначенням їх коду згідно з УКТ ЗЕД, назви та, за необхідності, інших характеристик), які підлягають державному контролю на призначених прикордонних інспекційних постах, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини (частина четверта статті 41 Закону);

митне оформлення вантажів із продуктами завершується лише після пред'явлення митному органу оригіналу загального ветеринарного документа на ввезення / загального документа на ввезення або внесення державним ветеринарним інспектором інформації, необхідної для митного оформлення та митного контролю вантажу, до Інформаційно-телекомунікаційної системи компетентного органу (частина четверта статті 42, частина шоста статті 57).

Частиною п'ятою статті 319 Митного кодексу України (далі - Кодекс) (у редакції Закону, що набирає чинність з 4 квітня 2018 року), передбачено, що у пунктах пропуску через державний кордон України державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин здійснюється органом, уповноваженим на здійснення зазначеного виду державного контролю. Відповідно до Закону (ст. 1, 41) це - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини.

Згідно з пунктом 6 статті 319 Кодексу вичерпні переліки товарів (з описом та кодом згідно з УКТ ЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі в формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України затверджує Кабінет Міністрів України. Пропозиції щодо внесення змін до зазначених переліків подаються Кабінету Міністрів України державними органами, уповноваженими здійснювати відповідний контроль.

На даний час Перелік товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 р. N 1031 і включає товари, що підлягають при переміщенні через митний кордон України санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей.

Таким чином, для забезпечення реалізації вимог Закону необхідно було привести у відповідність до зазначеного Закону постанову Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 N 1031, шляхом визначення та включення до Переліку товарів, що підлягатимуть державному контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин.

З урахуванням цього повідомляємо, що за інформацією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (лист від 03.04.2018 N 602-1122-14/2246, додається), на виконання Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону, схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України, протокол N 48 від 09.08.2017, Держпродспоживслужбою розроблено та надано до Мінагрополітики ряд підзаконних актів, в тому числі ті, які регламентують здійснення нового виду контролю у призначених прикордонних інспекційних постах.

На сьогоднішній день стан затвердження зазначених нормативно-правових актів знаходиться на завершальному етапі.

Враховуючи зазначене, з метою практичного застосування положень статті 319 Кодексу, до внесення відповідних змін у Перелік товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 р. N 1031, при здійсненні митних процедур необхідно керуватися положеннями чинної редакції цієї постанови Кабінету Міністрів України, в частині здійснення державного ветеринарно-санітарного та санітарно-епідеміологічного контролю, в тому числі у формі попереднього документального контролю.

Додаток: копія листа Держпродспоживслужби, на 2 арк. у 1 прим.

 

В. о. директора Департаменту
організації митного контролю

О. А. Центнарук

 

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться