Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Про визначення доходу платника єдиного податку третьої групи (лист ГУ ДФС у Львівській області від 19.04.2018 р. № 1712/ІПК/10/13-01-12-04)

Про визначення доходу платника єдиного податку третьої групи (лист ГУ ДФС у Львівській області від 19.04.2018 р. № 1712/ІПК/10/13-01-12-04)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.04.2018 р. № 1712/ІПК/10/13-01-12-04

Про визначення доходу платника єдиного податку третьої групи

Головне управління ДФС у Львівській області на звернення Товариства, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи з основним видом діяльності 79.12 КВЕД ДК 009:2010 "Діяльність туристичних операторів", відповідно до статуту здійснює туроператорську діяльність на підставі отриманої відповідно до законодавства України ліцензії на право здійснення туроператорської діяльності. Товариство планує продавати готові путівки (тури), що включають в себе сукупність різноманітних послуг, таких як харчування, транспортування, розміщення, прибирання, оздоровчі процедури, тощо. Такі послуги надаватимуться іншими суб'єктами господарювання, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, на підставі договорів комісії. Товариство вважає, що при здійсненні такої діяльності виступає комісіонером, його доходом буде комісійна винагорода.

Товариство запитує, яким чином оподатковується винагорода Товариства у випадку продажу готового туристичного продукту (у вигляді туристичних путівок), який формується з послуг, наданих різними суб'єктами господарювання за комісійними договорами відповідно до п. 292.4 ст. 292 Кодексу.

Туроператорська діяльність - діяльність туристичних операторів з організації та забезпечення створення туристичного продукту, реалізації та надання туристичних послуг щодо виїзного, в'їзного та внутрішнього туризму (п. 3 Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 N 991 (далі - Постанова N 991)).

Туроператор під час організації туризму оформляє та видає туристу безпосередньо або через турагента договір на туристичне обслуговування або ваучер, якщо договір укладається шляхом видачі ваучера. У випадку укладення договору на туристичне обслуговування туроператором оформляється та видається туристу платіжний документ (корінець прибуткового ордера, квитанція, касовий чек тощо), що підтверджує внесення туристом до каси туроператора вартості туристичних послуг, обумовлених договором з туристом. Якщо турист сплачує вартість туристичних послуг за договором на туристичне обслуговування через банківську установу або з використанням електронних платіжних засобів, оформлення платіжного документа туроператором не здійснюється (пп. 19, 20 Постанови N 991).

Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

Врахування витрат при визначенні доходу платника єдиного податку Кодексом не передбачено.

Дохід обліковується згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правові актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.

При здійсненні Товариством туроператорської діяльності, зокрема у випадку реалізації готового туристичного продукту (у вигляді туристичних путівок) доходом Товариства є сума коштів, отримана від споживачів цього туристичного продукту відповідно до договорів на туристичне обслуговування.

Згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Карантин выходного дня. Куда девать работников? [юрикам и ФОПам]...
25934 34
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд