Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Про заповнення звіту N 1-ОА (лист ДФС від 14.06.2018 р. № 2611/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

Про заповнення звіту N 1-ОА (лист ДФС від 14.06.2018 р. № 2611/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.06.2018 р. № 2611/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Про заповнення звіту N 1-ОА

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула запит ТОВ (далі - Товариство) надісланий листом на отримання індивідуальної податкової консультації щодо надання звітності N 1-ОА та в межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало, що у суб’єкта роздрібної і оптової торгівлі виникає обов’язок подання щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою N 1-ОА, та звертається за консультацією стосовно: відомостей, які вважаються недостовірними при заповнені форми звіту N 1-ОА; внесення до форми звітів обсягів реалізації алкогольних напоїв у випадку, якщо контрагент є суб’єктом оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями одночасно; надання уточнення до звіту N 1-ОА.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481).

Статтею 16 Закону N 481 встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Відповідно до Закону N 481 передбачено отримання окремих ліцензій на відповідний вид діяльності, серед іншого на право оптової торгівлі: алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту); алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту). Тобто, суб’єкти які мають зазначену ліцензію подають звіт N 1-ОА, форма та порядок заповнення якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. N 49 "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення" (із змінами і доповненнями) (далі - наказ N 49), із відображенням операцій які були здійснені за звітний місяць відповідно до такої ліцензії.

Недостовірними відомостями при наданні звітності, встановленої статтею 16 Закону N 481, може вважатися інформація, яка внесена в форми звітів і не відповідає вимогам порядку заповнення відповідних форм звітів, затверджених наказом N 49, а також суперечить фактичному стану, підтвердженому первинними документами та даним, що містяться в інших звітах.

Якщо контрагент є суб’єктом і оптової та роздрібної торгівлі одночасно, обсяги такої реалізації у звіті N 1-ОА відображаються у графі 9 "Обсяги реалізації алкогольних напоїв у звітному місяці у тому числі: у роздрібну торгівлю" розділу І, а у розділі III "Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація алкогольних напоїв" зазначають власні дані.

Пунктом 3 наказу N 49 передбачено, що до 10 числа місяця, що настає за звітним, суб’єкти господарювання можуть подавати уточнювальні звіти до органів ДФС за основним місцем обліку на заміну вже поданим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления