Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо аналізу господарської діяльності платників податків у 2018 році, зокрема в частині здійснення експортних операцій (лист ДФС від 28.01.2019 р. № 2559/7/99-99-12-03-01-17)

Щодо аналізу господарської діяльності платників податків у 2018 році, зокрема в частині здійснення експортних операцій (лист ДФС від 28.01.2019 р. № 2559/7/99-99-12-03-01-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.01.2019 р. № 2559/7/99-99-12-03-01-17

ДФС здійснено аналіз господарської діяльності платників податків у 2018 році, зокрема в частині здійснення експортних операцій.

Незважаючи на запровадження Реєстру заяв відшкодування ПДВ та автоматичного контролю його забезпечення, залишаються випадки мінімізації податкових зобов'язань з податку на додану вартість шляхом використання схем ухилення від оподаткування податком на додану вартість через здійснення експортних операцій, невластивих основному виду діяльності, так званий "нетиповий експорт".

З огляду на зазначене, зобов'язую провести детальний аналіз виявлених суб'єктів господарювання та вжити комплексних заходів щодо належного відпрацювання. В ході відпрацювання необхідно забезпечити належну взаємодію підрозділів та здійснити дослідження предмету реальності господарських операцій між "номінальним власником" та "реальним експортером" і реальність зміни майнового стану першого.

Також необхідно забезпечити аналіз:

застосування цін на предмет відповідності звичайним;

факту здійснення господарських операцій (чи лише складання документів) та дійсних змін в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства у зв’язку з його господарською діяльністю та встановлення таких елементів:

встановлення спеціальної правосуб'єктності учасників господарської операції;

встановлення зв'язку між фактом придбання товарів (послуг) і господарською діяльністю платника податку;

встановлення дотримання платником податку спеціальних вимог щодо документального підтвердження сум податкового кредиту та/або бюджетного відшкодування з податку на додану вартість;

встановлення факту надмірної сплати податку на додану вартість у ціні товарів (послуг), що придбані платником податку.

Доцільно врахувати, що товар завжди перепродається експортером з невеликою націнкою, а такі операції майже завжди мають позитивний фінансовий результат, що дозволяє говорити про наявність розумної економічної мети. У той же час суди неодноразово вказували на те, що незважаючи на наявність позитивного фінансового результату, податкова вигода від таких операцій для платника податків є набагато більш значною. Це, в свою чергу, нівелює суть господарської діяльності, оскільки суб'єкт повинен прагнути до отримання економічного ефекту від приросту активів, а не від мінімізації податкових зобов'язань. Таким чином, якщо розмір доходу від операції не є істотним порівняно з розміром податкової вигоди, то така операція може вважатися неправомірною.

Враховуючи зазначене, зобов'язую начальників Головних управлінь у областях, м. Києва та Офісу ВПП під особисту відповідальність організувати роботу з комплексного відпрацювання доведеної категорії платників та належну взаємодію ввірених підрозділів для забезпечення виконання доведених індикативів з податку на додану вартість.

Першу інформацію про відпрацювання надати 20.02.2019 року та в подальшому подекадно Департаменту податків і зборів з юридичних осіб.

В. о. заступника Голови

Є. Бамбізов

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям