Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого переказу (лист ДФС від 16.08.2019 р. № 3828/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого переказу (лист ДФС від 16.08.2019 р. № 3828/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.08.2019 р. № 3828/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства щодо надання податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого переказу та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Товариство є небанківською фінансовою установою та здійснює діяльність з приймання готівки для подальшого переказу, у тому числі з використанням електронних грошей.

Чи потрібно застосовувати РРО суб'єктам господарювання (транспортним компаніям) при отриманні від Товариства безготівкових коштів, перерахованих з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, за надані послуги з перевезення пасажирів міським та/або приміським транспортом, якщо такі кошти сплачені споживачами на користь суб'єктів господарювання (транспортних компаній) через платіжні пристрої Товариства з використанням електронних платіжних засобів та/або з використанням електронних грошей?

Чи потрібно застосовувати РРО Товариству при перерахуванні суб'єктам господарювання (транспортним компаніям) безготівкових коштів, перерахованих з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, за надані послуги з перевезення пасажирів міським та/або приміським транспортом, якщо такі кошти сплачені споживачами на користь суб'єктів господарювання (транспортних компаній) через платіжні пристрої Товариства з використанням електронних платіжних засобів та/або з використанням електронних грошей?

Законом N 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Разом з тим пунктом 2 статті 9 Закону N 265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС.

Також застосування РРО є не обов'язковим у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку).

Отже, при здійсненні операцій по перерахуванню з розрахункового рахунку Товариства на розрахунковий рахунок суб'єктів господарювання (транспортних компаній) безготівкових коштів за надані суб'єктами господарювання (транспортними компаніями) послуги з перевезення пасажирів міським та/або приміським транспортом, якщо такі кошти сплачені споживачами на користь суб'єктів господарювання (транспортних компаній) через платіжні пристрої Товариства з використанням електронних платіжних засобів та/або з використанням електронних грошей, РРО можна не застосовувати як Товариству, так і транспортним компаніям.

Водночас, при отриманні коштів від споживачів за послуги з перевезення пасажирів міським та/або приміським транспортом у спосіб, зазначений у зверненні, Товариство зобов'язане застосовувати РРО відповідно до вимог статті 3 Закону N 265.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
110238 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно