Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо необхідності відображення у податковій декларації з податку на додану вартість сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, складених без факту здійснення господарських операцій (лист ДФС від 16.04.2019 р. № 1622/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо необхідності відображення у податковій декларації з податку на додану вартість сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, складених без факту здійснення господарських операцій (лист ДФС від 16.04.2019 р. № 1622/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.04.2019 р. № 1622/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення Національного авіаційного університету щодо необхідності відображення у податковій декларації з податку на додану вартість сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, складених без факту здійснення господарських операцій, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як вказано у зверненні, у грудні 2018 року платником податку складено та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні на операції з постачання товарів/послуг, які фактично не здійснювались. З метою виправлення допущених помилок платник податку у січні 2019 року та березні 2019 року склав та зареєстрував в ЄРПН розрахунки коригування до таких податкових накладних. Зазначені податкові накладні та розрахунки коригування до них не були відображені платником податку у податкових декларацій з ПДВ.

Податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює одному календарному місяцю, відповідно до пункту 202.1 статті 202 Кодексу.

Податкова звітність з ПДВ подається в порядку та за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 (далі - Порядок N 21).

Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (пункт 6 розділу III Порядку N 21).

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 Кодексу.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Пунктом 192.1 статті 192 Кодексу передбачено можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі допущення платником податку помилок при її складанні, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Таким чином, у разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної.

Обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в такій податковій накладній (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій звітності з ПДВ.

При цьому сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції, та розрахунку коригування до неї, при їх реєстрації в ЄРПН враховується у відповідних обсягах при обчисленні суми, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу, для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в ЄРПН.

Для забезпечення правильності ведення податкового обліку платникам податків необхідно чітко дотримуватись норм чинного законодавства з питань оподаткування та правил ведення бухгалтерського обліку, у тому числі при складанні та реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться