Подпишитесь!


  • Щодо обмежень стосовно застосування ЕП у відповідності до пп. 2 п. 291.4 ПКУ, у разі коли Туроператор буде створювати туристичний продукт та продавати послуги по харчуванню у складі готових путівок (турів) (лист ГУ ДФС у Львівській області від 08.05.2018 р. № 2040/ІПК/13-01-13-01-12)

Щодо обмежень стосовно застосування ЕП у відповідності до пп. 2 п. 291.4 ПКУ, у разі коли Туроператор буде створювати туристичний продукт та продавати послуги по харчуванню у складі готових путівок (турів) (лист ГУ ДФС у Львівській області від 08.05.2018 р. № 2040/ІПК/13-01-13-01-12)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.05.2018 р. № 2040/ІПК/13-01-13-01-12

Головним управлінням ДФС у Львівській області розглянуто запит та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс), в межах компетенції надає індивідуальну податкову консультацію щодо обмежень стосовно застосування спрощеної системи оподаткування у відповідності до пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу, у разі коли Туроператор буде створювати туристичний продукт та продавати послуги по харчуванню у складі готових путівок (турів).

Згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Пунктом 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 24.07.2002 N 219, із змінами та доповненнями (далі - Правила), визначено, що заклад ресторанного господарства - організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 3.2 Правил). Враховуючи вищенаведене, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб'єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), які перебувають на спрощеній системі оподаткування (III групи), на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд