Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку складання податкових накладних платником податку, який застосовує касовий метод податкового обліку з ПДВ (Лист ДФСУ від 23.08.2017 р. N 1729/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку складання податкових накладних платником податку, який застосовує касовий метод податкового обліку з ПДВ (Лист ДФСУ від 23.08.2017 р. N 1729/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.08.2017 р. N 1729/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання податкових накладних платником податку, який застосовує касовий метод податкового обліку з ПДВ, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.

Пунктом 187.10 статті 187 та пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ для окремих категорій платників податків, які здійснюють певні види операцій, передбачено застосування касового методу податкового обліку з ПДВ.

Як зазначено у зверненні, платник податку, який застосовує касовий метод податкового обліку з ПДВ відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, отримує в поточному податковому періоді попередню оплату за теплову та електричну енергію, при цьому поставка теплової та електричної енергії в цьому податковому періоді це здійснюється.

Підпунктом 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що касовий метод для цілей оподаткування ПДВ - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, шо підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Згідно з пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.

Норма цього пункту поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у пункті 187.1 статті 187 та у пункті 198.2 статті 198 цього ПКУ, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2019 року.

У разі якщо операції, визначені цим пунктом, мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:

покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;

покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця.

Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Отже, для платника податку, який застосовує касовий метод визначення податкових зобов’язань з ПДВ, з метою складання зведеної податкової накладної, ритмічним характером постачання вважається отримання платником податку оплати за товари/послуги два та більше разів на місяць.

Таким чином, платник податку, який застосовує касовий метод податкового обліку з ПДВ відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, може складати не пізніше останнього дня місяця, в якому було отримано кошти від окремого покупця платника податку два або більше разів, зведені податкові накладні на кожного такого покупця з урахуванням усієї суми отриманих від нього коштів, протягом такого місяця, у тому числі, якщо в такому місяці не здійснювалося постачання товарів/послуг, визначених пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
116088 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно