Подпишитесь!


  • Щодо порядку заповнення розрахунків коригування до зведених податкових накладних (лист ДФС від 05.04.2019 р. № 1473/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку заповнення розрахунків коригування до зведених податкових накладних (лист ДФС від 05.04.2019 р. № 1473/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.04.2019 р. № 1473/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення розрахунків коригування до зведених податкових накладних, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Правила складання податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної регулюються статтями 187 і 201 Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267 (зі змінами та доповненнями (далі - Порядок N 1307).

Згідно з пунктом 21 Порядку N 1307, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів / послуг, відповідно до статті 192 Кодексу постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Щодо порядку складання розрахунків коригування до зведених податкових накладних, складених відповідно до вимог абзацу 10 пункту 201.4 статті 201 Кодексу

Відповідно до пункту 201.4 статті 201 Кодексу платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 Кодексу, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.

Якщо після складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) зведеної податкової накладної, складеної виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання відбувається коригування суми перевищення, продавець має право скласти розрахунок коригування до такої зведеної податкової накладної.

Розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складеної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, у тому числі у разі коригування всієї суми перевищення складається з урахуванням таких особливостей:

у заголовній частині розрахунку коригування до зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання у полі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" зазначається код ознаки "3";

у розрахунку коригування, складеному починаючи з 01.12.2018 до податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018, у полі "До зведеної податкової накладної" замість позначки "X", яка вказана в податковій накладній, вказується код ознаки "3" (позначка "X" не проставляється);

у розділі Б табличної частини розрахунку коригування у випадку збільшення (зменшення) суми перевищення одним рядком зі знаком "-" зазначаються показники граф податкової накладної, які підлягають коригуванню. При цьому у графі 1 вказується номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується;

другим рядком розрахунку коригування до такої податкової накладної платник податку зазначає виправлені показники, при цьому у графі 1 вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було у податковій накладній, що коригується;

у графі 2 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв'язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування "203" - "Коригування податкової накладної, складеної відповідно до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 Кодексу".

У випадку, якщо внаслідок коригування сума перевищення бази оподаткування над фактичною ціною визначається такою, що дорівнює нулю, у розрахунку коригування заповнюється один рядок зі знаком "-" та зазначається код причини коригування "203" - "Коригування податкової накладної, складеної відповідно до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 Кодексу".

Щодо порядку заповнення розрахунку коригування до зведених податкових накладних, складених відповідно до вимог пункту 198.5 статті 198 Кодексу

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН зведеної податкової накладної, складеної відповідно до вимог підпункту "г" пункту 198.5 статті 198 Кодексу, платник податку починає в подальшому використовувати товари/послуги в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності або виявляє помилку у такій зведеній податковій накладній, такий платник може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому зі знаком "-" в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначити дані тих рядків податкової накладної, показники яких змінюються. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування в обов'язковому порядку вказується номер за порядком рядка зведеної податкової накладної, що коригується.

Другим рядком розрахунку коригування до такої накладної платник податку зазначає правильні показники. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в зведеній податковій накладній, що коригується.

У графі 2.1 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв'язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування "201" - "Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу".

В обох розглянутих вище ситуаціях рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком "-" та новому(им) рядку(ам) з виправленими показниками, що його замінює(ють), присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування.

У графі 3 "Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується" розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених з метою нарахування податкових зобов'язань згідно із пунктом 198.5 статті 198 Кодексу, відповідно до яких проводиться коригування.

При цьому слід зазначити, що у розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі "До зведеної податкової накладної" замість позначки "X", яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки (у даному випадку код ознаки "1", позначка "X" не проставляється).

У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі "До зведеної податкової накладної", має відповідати коду ознаки "Зведена податкова накладна", який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування.

Загальні роз'яснення щодо особливостей складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних з урахуванням змін, передбачених Наказом N 763, надано листом ДФС від 27.11.2018 N 36942/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі "Законодавство > Податкове законодавство > Листи" за адресою: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/73086.html. Зазначені роз'яснення платник податку може використовувати у своїй діяльності.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд