Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо повернення пошкоджених марок акцизного податку (лист ДФС від 02.11.2018 р. N 4669/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

Щодо повернення пошкоджених марок акцизного податку (лист ДФС від 02.11.2018 р. N 4669/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.11.2018 р. № 4669/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Щодо повернення пошкоджених марок акцизного податку

Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист про надання податкової консультації з питань практичного застосування норм чинного законодавства і повідомляє таке.

Товариство проінформувало, що основним видом діяльності є виробництво коньяків України та бренді виноградних, які відповідно до статті 215 Податкового кодексу України є підакцизною продукцією. В процесі маркування виготовленої продукції з технічних причин відбувається пошкодження марок акцизного податку, що унеможливлює їх подальше використання.

Товариство запитує про необхідність нарахування та сплати акцизного податку у розмірі розрахункової суми податку у разі пошкодження марок акцизного податку і списання їх за актом списання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. N 1251 "Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання та продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів".

Пунктом 226.3 Податкового кодексу України визначено, що виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Механізм повернення невикористаних непошкоджених та невикористаних пошкоджених акцизних марок для їх подальшого знищення визначено пунктами 25, 26, 27, 29 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1251 (далі - Положення).

Так, марки, не використані для маркування товарів у зв’язку з пошкодженням, приймаються від покупців марок для утилізації з відшкодуванням фактично сплачених сум податку. Плата за марки поверненню не підлягає. Сплачена сума акцизного податку відшкодовується покупцям марок або за їх бажанням зараховується в рахунок майбутніх платежів.

Оформлені належним чином пошкоджені марки разом з реєстром марок повертаються їх продавцю. Продавець складає акт про знищення пошкоджених марок. Перший примірник акта разом із заявою платника про повернення сплаченої суми акцизного податку або про зарахування її в рахунок майбутніх платежів залишається у продавця марок.

У разі неможливості вирівнювання пошкоджених автоматом з наклеювання марок і наклеювання їх на окремому аркуші паперу на підприємстві-виробнику утворюється комісія, яка складає акт про списання таких марок. В акті обов'язково зазначається фактична кількість пошкоджених автоматом марок. До складу зазначеної комісії включається представник територіального органу ДФС за місцезнаходженням виробника (голова комісії) і представник відповідної місцевої держадміністрації.

Марки акцизного податку, які втрачені в процесі виробництва та не можуть бути повернуті продавцю, не можуть вважатися нестачею, оскільки їх кількість підтверджена актом про списання таких марок.

При цьому наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. N 14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку" визначено, що до податкових зобов’язань з алкогольних напоїв включаються обсяги алкогольних напоїв, для маркування яких придбавалися марки акцизного податку, які були отримані та втрачені платником податку (розділ А, А10).

Враховуючи наведене, у разі пошкодження акцизних марок більш як на 60 відсотків, такі марки підлягають списанню та утилізації відповідно до вимог Положення. Сума акцизного податку з алкогольних напоїв для яких придбавалися марки акцизного податку включається до податкових зобов’язань місяця у якому відбулося знищення зазначених акцизних марок.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податку, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться