Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо права перебування на спрощеній системі оподаткування (лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 09.10.2018 р. № 4341/ІПК/08-01-12-04-11)

Щодо права перебування на спрощеній системі оподаткування (лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 09.10.2018 р. № 4341/ІПК/08-01-12-04-11)

УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

ЛИСТ

від 09.10.2018 р. № 4341/ІПК/08-01-12-04-11

Щодо права перебування на спрощеній системі оподаткування

Головне управління ДФС у Запорізькій області за результатами розгляду звернення ТОВ щодо права перебування на спрощеній системі оподаткування платника єдиного податку третьої групи при здійснені операцій з переуступки прав вимоги боргу, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє наступне.

ТОВ повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи та планує укласти договір відступлення права вимоги боргу третьої особи новому кредитору, компенсація за відступлення права вимоги боргу буде здійснюватись у грошовій (безготівковій) формі. ТОВ запитує, чи не відбудеться порушення норм п. 291.6 ст. 291 ПКУ при здійснені зазначеної операції.

Внаслідок відступлення прав вимоги боргу за правочином, згідно з яким ТОВ передало новому кредитору свої права (відступило права вимоги), відбулася зміна кредитора у зобов'язанні, порядок якої визначений ст. ст. 512 - 518 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ).

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 ЦКУ).

Відповідно до ст. 514 ЦКУ до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Підпунктом 14.1.255 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що відступлення права вимоги - це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Відповідно до п. 291.6 ст. 291 ПКУ платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

ТОВ не поінформувало про вид розрахунку за договором, за яким відступає новому кредитору право вимоги боргу, водночас зазначило, що компенсація за відступлення права вимоги боргу буде здійснюватися у грошовій (безготівковій) формі.

Якщо згідно з договором, за яким ТОВ відступає новому кредитору право вимоги боргу, був передбачений розрахунок у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), та у разі визначення компенсації за відступлення права вимоги боргу також у грошовій формі, то така господарська операція не суперечить умовам перебування ТОВ на спрощеній системі оподаткування.

Крім того, повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно