Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо рентної плати (лист ДФС від 06.05.2019 р. № 1984/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Щодо рентної плати (лист ДФС від 06.05.2019 р. № 1984/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.05.2019 р. № 1984/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Щодо рентної плати

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата) та рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності використовує обсяги води, вилучені на підставі дозволу на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл), з підземного водного простору засобами двох артезіанських свердловин, які розташовані в різних районах м. Харкова, та запитує:

"1. Який код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки надр за КОАТУУ та назву ділянки надр (пункт 5 додатку 1) необхідно вказати? Потрібно здавати 2 додатка по кожній зі свердловин чи один на дві свердловини?

2. Який код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням водного об’єкта необхідно вказати в п. 5 додатка, якщо свердловини знаходяться в різних районах міста?

3. Скільки додатків 5 потрібно до декларації - за кількістю свердловин? Якщо два, по кожній свердловині, то як вказати установлений річний ліміт використання води?

4. Якщо отримали новий дозвіл 21.03.2019 р. до початку дії якого діяли інші дозволи з іншими лімітами використання води, то як заповнити додаток 5 до декларації, а саме який встановлений ліміт використання води вказувати за 1 квартал - згідно нового дозволу (який діє з 21.03.2019 р.) чи старого (який діяв до 21.03.2019 р.)?".

Платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 1.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за N 1562/20300).

Разом з тим Кодексом визначено, що податкова звітність з Рентної плати подається за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини (пп. 257.3.1 п. 257.3 ст. 257 Кодексу), з Плати - за місцем податкової реєстрації (пп. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 Кодексу, з урахуванням припису п. 63.3 ст. 63 Кодексу).

Таким чином Підприємству, у разі наявності у нього об’єктів оподаткування, що належать до різних адміністративно-територіальних одиниць за відповідно до Державним класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України ДК 014-97, введеним в дію наказом Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 31.10.1997 р. N 659, для подання податкової звітності з Рентної плати та Плати необхідно стати на податковий облік до контролюючих органів за місцезнаходженням таких об’єктів оподаткування Підприємства.

Платники Рентної плати обчислюють податкові зобов’язання з Рентної плати за кожним об’єктом оподаткування Рентною платою в межах кожної ділянки надр та складають окремий розрахунок (додаток 1) для таких об’єктів оподаткування Рентною платою. При цьому у р. 5 розрахунків (додатків 1) зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням таких об’єктів надр.

Разом з тим сума податкових зобов’язань з Плати обчислюється платниками Плати як за кожним об’єктом оподаткування Платою, так і кодом водного об’єкта, визначеним згідно з додатком 16 Декларації (р. 6 додатка 5).

Водночас при декларуванні податкових зобов’язань з Плати платниками зазначається інформація щодо наявного Дозволу (р. 4 додатку 5), а також установленого у ньому величини річного ліміту забору води (р. 7 додатку 5).

З огляду на те, що Підприємством у звітному (податковому) періоді отримано новий Дозвіл, то Підприємство складає окремі додатки 5 за кожним Дозволом із зазначенням встановленого у такому Дозволі річного ліміту забору води та обчислює податкові зобов’язання з Плати пропорційно кількості днів дії такого Дозволу у звітному (податковому) періоді.

Разом з тим, оскільки в отриманому Підприємством Дозволі встановлено загальний річний ліміт використання води для Підприємства, а не для кожного джерела водозабезпечення Підприємства, то Підприємству при визначенні розміру річного ліміту використання води для кожного такого джерела слід керуватися інформацією наведеної у Паспортах артезіанських свердловин, зокрема, щодо дебіту артезіанської свердловини. Форма Паспорта артезіанської свердловини, затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.04.2016 р. N 145/84, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2016 р. за N 642/28772 (далі - Паспорт), є обов’язковою для виконання всіма суб’єктами господарювання, які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться