Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо роз'яснення окремих норм законодавства (лист ДФС від 06.06.2018 р. № 19467-16/99-99-13-01-01-15)

Щодо роз'яснення окремих норм законодавства (лист ДФС від 06.06.2018 р. № 19467-16/99-99-13-01-01-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.06.2018 р. № 19467-16/99-99-13-01-01-15

Щодо роз'яснення окремих норм законодавства

Державна фіскальна служба України розглянула звернення <...> щодо роз'яснення окремих норм законодавства та повідомляє таке.

Згідно зі статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства. Податкова консультація має індивідуальний характер, може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Таким чином, податкова консультація надається виключно платнику податків.

Додатково повідомляємо, що відповіді на запитання, які стосуються, зокрема, відповідальності податкових агентів за подання недостовірних відомостей про доходи фізичних осіб - платників податків, розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: http://zis.sfs.gov.ua.

Разом з тим відповідно до п. 299.10 ст. 299 ПКУ реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:

подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;

припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;

у випадках, визначених пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених гл. 1 розд. XIV "Спеціальні податкові режими" ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб'єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п. 299.11 ст. 299 ПКУ).

Слід зазначити, що норми ПКУ не передбачають встановлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку. Таке рішення надається платнику податків у письмовій формі за підписом керівника контролюючого органу з обов'язковим зазначенням підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку.

Перший заступник голови                    С. Білан

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
45646 191
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно