Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води та отримання дозволу на спеціальне використання води (лист ДФС від 16.11.2018 р. № 4854/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води та отримання дозволу на спеціальне використання води (лист ДФС від 16.11.2018 р. № 4854/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.11.2018 р. № 4854/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула Ваші звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань справляння рентної плати за спеціальне використання води (далі - рентна плата) та отримання дозволу на спеціальне використання води, повідомляє таке.

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 ПКУ, платниками рентної плати за спеціальне використання води є, зокрема первинні водокористувачі - суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів.

Об’єктом оподаткування рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п. 255.3 ст. 255 ПКУ).

Згідно з пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 ПКУ рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої) водних об’єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів.

Статтею 49 Водного кодексу України визначено, що спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.

Дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Як вбачається з умов договору про надання послуг, пов’язаних з перекиданням (транспортуванням) та забором води із використанням гідровузлів насосних станцій юридичними і фізичними особами (сільгосптоваровиробниками) для поливу сільськогосподарських культур, наданого до звернення, фізична особа - підприємець є первинним водокористувачем.

Таким чином, фізична особа - підприємець відповідно до п. 255.1 ст. 255 ПКУ є платником рентної плати за спеціальне використання води та повинен отримати дозвіл на спеціальне водокористування.

При цьому звертаємо увагу на те, що відповідно до пп. 5 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.

Згідно з пп. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку здійснює видобуток корисних копалин, тобто займається видом діяльності, який не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, то контролюючі органи мають право анулювати реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку.

Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться