Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо виникнення об’єкту оподаткування акцизним податком при здійсненні операцій з реалізації пального з використанням талонів і смарт-карток (паливних карток) та необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні зазначених операції (лист ДФС від 16.08.2017 р. № 1627/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо виникнення об’єкту оподаткування акцизним податком при здійсненні операцій з реалізації пального з використанням талонів і смарт-карток (паливних карток) та необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні зазначених операції (лист ДФС від 16.08.2017 р. № 1627/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.08.2017 р. № 1627/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо виникнення об’єкту оподаткування акцизним податком при здійсненні операцій з реалізації пального з використанням талонів і смарт-карток (паливних карток) та необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні зазначених операції та повідомляє.

Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником акцизного податку є особа яка реалізує пальне.

Пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу (підпункт 14.1.1411 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (абзац другий підпункт 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Суб’єкт господарської діяльності, який здійснюватиме будь-які операції, визначені абзацом другим підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу є платником акцизного податку.

Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Пунктом 44.1 статті 44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Крім того, підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Однією з вимог до оформлення первинних документів є достовірне відображення змісту та обсягу господарської операції, а також одиниць її виміру. Тобто, якщо предметом договору є пальне, а в накладній зазначено найменування товару, який придбавається з одиницею виміру в літрах, оприбуткування здійснюється саме пального.

Отже, у разі, якщо за даними первинних документів Товариство здійснює операції з отримання від постачальників та реалізацію покупцям палива за допомогою смарт-карток та талонів на пальне, які отримуються та/або надаються до видаткових накладних на паливо, у цьому випадку Товариство є платником акцизного податку в розумінні підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу.

У зверненні Товариство зазначає, що здійснює операції з видачі (купівлі-продажу) карток та/або талонів на пальне, за якими пальне отримується в пунктах реалізації, що належать іншим суб’єктам господарювання. При цьому Товариство зазначає, що як суб’єкт господарювання не здійснює операції з фізичного отримання, відпуску та транспортування пального, не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, а реалізує тільки картки та/або талони на пальне.

Однак, за результатами опрацювання копії первинних документів наданих до звернення встановлено наступне.

Відповідно положень договорів Товариство придбає для особистого виробничого споживання і передає на зберігання постачальнику пальне у відповідному асортименті та кількості (далі - Товар), а постачальник повертає Товариству зі зберігання Товар на підставі та в обмін на картку на пальне та щомісячно складає та надає зведену видаткову накладну та/або зведений акт приймання передачі такого Товару.

Згідно договору купівлі-продажу Товариство зобов’язується передати покупцю картки та/або талони на пальне.

При цьому, відповідно до видаткової накладної Товариство як постачальник передало покупцю пальне у визначеному асортименті, кількості та ціні а також отримало оплату за паливо.

Таким чином, за результатами вивчення первинних документів встановлено, що Товариство здійснило продаж та передачу покупцю не карток та/або талонів на пальне, а палива у визначеному асортименті, кількості та ціні.

Враховуючи зазначене, Товариство відповідно підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу зобов’язане зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

Об’єкт оподаткування акцизним податком відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу виникає у разі, якщо обсяги реалізованого пального за смарт картками та/або талонами на пальне перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку (постачальників), за які сплачено акцизний податок.

Звертаємо увагу, що згідно з пунктом 117.3 статті 117 Кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям