Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ за операціями з постачання товарів у разі, якщо доставка товару покупцю здійснюється постачальником із залученням транспортного перевізника (лист ДФС від 08.08.2019 р. № 3692/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ за операціями з постачання товарів у разі, якщо доставка товару покупцю здійснюється постачальником із залученням транспортного перевізника (лист ДФС від 08.08.2019 р. № 3692/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.08.2019 р. № 3692/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо визначення дати виникнення податкових зобов'язань з податку на додану вартість за операціями з постачання товарів у разі, якщо доставка товару покупцю здійснюється постачальником із залученням транспортного перевізника, і повідомляє, що роз'яснення з порушеного у зверненні питання надано у податковій консультації від ..., яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових консультацій за N ... (далі - ІПК), на попереднє звернення платника податку з урахуванням обставин, викладених у такому зверненні. На сьогодні норми Податкового кодексу України, які визначають порядок оподаткування вищезазначених операцій, не змінилися, тому немає підстав для внесення змін до ІПК.

В доповнення до ІПК, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляємо.

В ІПК зазначено, що з метою оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів, оплата за які не відбулася і постачальник не визначає податкові зобов'язання за касовим методом, датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ вважається дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника або безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю цього товару будь-яким способом (перевезення, пересилання тощо).

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Як зазначено у зверненні, у процесі перевезення постачальник може змінити намір щодо продажу товару, повернути його на свій склад або переадресувати іншому покупцю.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Таким чином, у разі виникнення у процесі доставки товару перевізником покупцю обставин, викладених у зверненні (зміна постачальником наміру щодо продажу товару та повернення його на свій склад або переадресація іншому покупцю), таким платником податку - постачальником згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ складається розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за операцією з постачання такого товару (у даному випадку - складеної на дату початку передачі товару постачальником перевізнику для доставки).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

В фокусе фото автора
Ушакова Лилия Форма № 1ДФ за 3 квартал: аренда, займы, ФЛП, штрафы …...
3477 3
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд