Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо визначення об'єкта оподаткування платником єдиного податку четвертої групи (лист ДФС від 02.08.2018 р. № 3399/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Щодо визначення об'єкта оподаткування платником єдиного податку четвертої групи (лист ДФС від 02.08.2018 р. № 3399/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

ЛИСТ

від 02.08.2018 р. № 3399/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо визначення об'єкта оподаткування платником єдиного податку четвертої групи (далі – Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство повідомило, що є платником Податку, планує прийняти в суборенду від фермерського господарства, яке також є платником Податку (далі – Господарство), земельні ділянки, які використовуються ним на умовах оренди приватної власності.

Товариство запитує, (1) чи можна у договорі суборенди зазначити умову щодо включення орендованих земельних ділянок у податкову декларацію Товариства та, відповідно, щоб Господарство не включало ці земельні ділянки у своїх податкових деклараціях, (2) чи оподатковується отримана плата за суборенду земельних ділянок ПДВ чи іншими податками.

1. Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, відповідальність за порушення податкового законодавства, функції та правові основи діяльності контролюючих органів (п. 1.1 ст. 1 Кодексу).

Договірні відносини щодо оренди земельних ділянок регулюються Цивільним та Земельним кодексами України, Законом України "Про оренду землі".

Водночас зазначаємо, що незалежно від змісту укладеного договору суборенди земельних ділянок, справляння Податку відбувається відповідно до вимог Кодексу.

Об'єктом оподаткування для платників Податку є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) (далі – Угіддя), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди (п. 292 1.1 ст. 292 1 Кодексу).

Платник Податку у разі надання сільськогосподарських Угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові Податку, враховує орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації, у декларації орендаря така земельна ділянка не враховується (пп. 295.9.6 п. 295.9 ст. 295 Кодексу).

Отже, Господарство, як орендодавець земельних ділянок, має врахувати їх площу у своїй податковій декларації, у Товариства, як орендаря, податкові зобов'язання зі сплати єдиного податку з орендованих земель не виникають.

2. Щодо питання оподаткування отриманої плати за суборенду земельних ділянок ПДВ чи іншими податками зазначаємо.

Товариство є орендарем земельних ділянок, тобто отримувачем орендної плати є Господарство.

Звернення Товариства не відповідає вимогам ст. 52 Кодексу, оскільки запит стосується оподаткування ПДВ операцій, здійснених іншою юридичною особою.

Для отримання податкової консультації з зазначеного питання Господарство має само звернутися до контролюючого органу.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться