Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо заповнення графи "N з/п" прибуткових та видаткових касових ордерів (Лист ДФС від 16.07.2018 р. N 3117/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Щодо заповнення графи "N з/п" прибуткових та видаткових касових ордерів (Лист ДФС від 16.07.2018 р. N 3117/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.07.2018 р. N 3117/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо заповнення графи "N з/п" прибуткових та видаткових касових ордерів.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року N 148, розроблено відповідно до Закону України "Про Національний банк України" (далі - Положення N 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно- правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у тексті - суб’єкти господарювання), фізичними особами.

Відповідно до пунктів 25 та 26 Положення N 148 встановлено типові форми прибуткового касового ордера N КО-1 та видаткового касового ордера N КО-2.

Порядок та обов’язковість заповнення реквізитів прибуткових та видаткових касових ордерів встановлено п. 32 розділу III Порядок оформлення касових операцій Положення N 148.

На думку ДФС, у графі "N з/п" прибуткових та видаткових касових ордерів зазначається номер за порядком запису, в кожному окремому прибутковому та видатковому касовому ордері.

Відповідальність юридичних осіб всіх форм власності, фізичних осіб - громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, у разі порушення норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, передбачена Указом Президента України від 12 червня 1995 року N 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Водночас відповідальність за невірне зазначення номеру за порядком графи "N з/п" прибуткових та видаткових касових ордерів чинним законодавством не передбачено.

Разом з тим, для отримання роз’яснення з порушених питань пропонуємо звернутись до Національного банку України, як до розробника постанови Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року N 148 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні".

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления