Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо заповнення розрахунку коригування до податкової накладної у випадку повернення частини авансу покупцю (лист ДФС від 10.05.2018 р. № 2072/6/99-95-42-03-15/ІПК )

Щодо заповнення розрахунку коригування до податкової накладної у випадку повернення частини авансу покупцю (лист ДФС від 10.05.2018 р. № 2072/6/99-95-42-03-15/ІПК )

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 10.05.2018 р. № 2072/6/99-95-42-03-15/ІПК

Щодо заповнення розрахунку коригування до податкової накладної у випадку повернення частини авансу покупцю

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо заповнення розрахунку коригування до податкової накладної у випадку повернення частини авансу покупцю і повідомляє таке.

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Згідно із п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267 із змінами і доповненнями, у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 Кодексу постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної, яка передбачає, зокрема, у Розділі Б табличної частини графу 1 "N з/п рядка податкової накладної, що коригується" (далі - графа 1).

Якщо після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна кількості товарів/послуг (за винятком випадків повного повернення товарів), постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому:

у першому рядку:

у графі 1 зазначається N за порядком рядка податкової накладної, який коригується;

у графі 2 зазначається причина коригування "Зміна кількості";

значення граф 3 - 6 відповідає значенню відповідно граф 2 - 5 рядка податкової накладної, що коригується;

у графі 7 зі знаком "-" зазначається значення графи 6 рядка податкової накладної, що коригується;

у графі 8 зазначається значення графи 7 рядка податкової накладної, що коригується;

графи 9 - 10 не заповнюються;

значення граф 11, 12 відповідає значенню відповідно граф 8, 9 рядка податкової накладної, що коригується;

у графі 13 зі знаком "-" зазначається значення графи 10 рядка податкової накладної, що коригується, у другому рядку:

у графі 1 зазначається новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в податковій накладній, що коригується (якщо в податковій накладній, що коригується, було 10 позицій, то у графі 1 зазначається номер 11), у графі 2 зазначається причина коригування "Зміна кількості"; значення граф 3 - 6 відповідає значенню відповідно граф 2 - 5 рядка податкової накладної, що коригується;

у графі 7 зазначається правильне значення кількості товарів/послуг; у графі 8 зазначається значення графи 7 рядка податкової накладної, що коригується;

графи 9 - 10 не заповнюються;

значення граф 11, 12 відповідає значенню відповідно граф 8, 9 рядка податкової накладної, що коригується;

у графі 13 зазначається правильне значення обсягу постачання (без урахування ПДВ).

Якщо після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна ціни товарів/послуг (за винятком випадків повного повернення коштів), постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до податкової накладної, який заповнюється аналогічно розрахунку коригування при зміні кількості товарів/послуг, з наступними відмінностями: в обох рядках у графі 2 зазначається причина коригування "Зміна ціни"; в обох рядках графи 7 - 8 не заповнюються;

у першому рядку у графі 9 зі знаком "-" зазначається значення графи 7 рядка податкової накладної, що коригується;

у другому рядку у графі 9 зазначається правильне значення ціни товарів/послуг;

в обох рядках у графі 10 зазначається значення графи 6 рядка податкової накладної, що коригується;

Таким чином, у розрахунку коригування, що складається у зв’язку зі зміною кількості або ціни товарів/послуг, кожному рядку податкової накладної, що коригується, відповідає два рядки розрахунку коригування: у першому з них "обнуляється" рядок, ціна або кількість по якому змінюється; у другому - зазначаються правильні показники.

Якщо внаслідок зміни (зменшення/збільшення) кількості або ціни товарів/послуг відбувається повернення частини суми отриманого авансу/доплата, то в такому випадку складається лише один розрахунок коригування з урахуванням вищенаведених особливостей, та інший розрахунок коригування на суму зменшення/збільшення компенсації не складається.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться