Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо застосування окремих вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (лист ГУ ДФС у Київській області)

Щодо застосування окремих вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (лист ГУ ДФС у Київській області)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.08.2018 р. № 3459/ІПК/10-36-14-06-16

Головне управління ДФС у Київській області розглянувши Ваш запит від [...], на виконання вимог статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями, надає індивідуальну податкову консультацію.

[...] просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань застосування окремих вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. N 148 (далі Положення N 148) та листа Національного банку України від 12.06.2018 р. N 50-0007/32326, а саме:

1. Які реквізити повинні бути, якщо заповнюємо ВКО на інкасацію:

- в полі "видати";

-в полі "підстава";

- в полі "додаток".

Відповідно до вимог абзацу 5 пункту 32 розділу III Положення N 148 реквізити у видатковому ордері "Одержав", "Дата", "Сума", "Підпис одержувача", дані документа, що засвідчує особу отримувача (які заповнюються отримувачем готівки (додаток 3 до цього Положення)) та в прибутковому ордері "Прийнято від" не заповнюються в касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених установою/підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі). Інші реквізити в касових ордерах та видаткових відомостях є обов'язковими до заповнення.

Таким чином, у разі оформлення видаткового касового ордеру для здавання готівки до банку в реквізиті "Видати" зазначається прізвище, ім'я, по батькові касира або іншого працівника підприємства, відповідального за здавання готівки до банку.

2. Які реквізити повинні бути, якщо заповнюємо ВКО на видачу готівки за видатковими відомостями:

- в в полі "видати";

- в полі "підстава";

- в полі "додаток".

Окремі питання ведення касових операцій відокремленими підрозділами підприємств роз'яснені у листі Національного банку України від 07.03.2018 р. N 50-0007/13560 (далі лист НБУ N 50).

Зокрема у роз'ясненнях, наведених у листі НБУ N 50, передбачено, що у разі якщо видатковий касовий ордер оформляється на запільну суму готівки, що видається, наприклад - по видатковій відомості працівникам підприємства, то у реквізиті "Видати" зазначається прізвище, ім'я, по батькові особи, яка видає кошти (касир).

3. Які реквізити повинні бути, якщо заповнюємо ПКО на отримання готівки з ящика РРО:

- в полі "прийнято від";

- в полі "підстава".

Пунктом 11 розділу II Положення N 148 передбачено, що оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств / відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги / застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів / фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).

Згідно вимог пункту 25 Розділу III Положення N 148 приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим ордером підписаним головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником установи/підприємства. До прибуткових касових ордерів можуть додаватися документи, які є підставою для їх складання.

Форма прибуткового касового ордера наведена у Додатку 2 до Положення N 148. Зокрема, у реквізиті "Прийнято від" передбачено наведення інформації про особу, від якої прийнято готівку, а у реквізиті "Підстава" зазначення підстави для оприбуткування коштів (джерело походження, наприклад, оприбуткування виторгу, надання послуг згідно з договором, повернення коштів після відрядження, наказ керівника, надходження готівки з банку тощо).

Згідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Объединенный отчет: правильная нумерация...
63724 174
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям