при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо застосування РРО при оплаті покупцем товарів через термінал самообслуговування ПАТ (лист ДФС від 22.01.2019 р. № 247/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Щодо застосування РРО при оплаті покупцем товарів через термінал самообслуговування ПАТ (лист ДФС від 22.01.2019 р. № 247/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.01.2019 р. № 247/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист дочірнього підприємства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє.

Відповідно до запиту підприємством укладено договір з ПАТ, згідно з яким на складі-магазині підприємства встановлено термінал самообслуговування, у який покупці при оплаті товарів самостійно вносять готівкові кошти. При цьому споживачами при проведенні розрахунків за товар платіжні картки (VISA, MasterCard) не використовуються. Сплачені покупцями кошти зараховуються на поточний рахунок підприємства.

Чи потрібно підприємству на складі-магазині застосовувати реєстратор розрахункових операцій при оплаті покупцем товарів через термінал самообслуговування ПАТ?

Згідно з п. 1.32 ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року N 2346/III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" програмно-технічний комплекс самообслуговування (ПТКС) - пристрій, що дає змогу користувачеві здійснювати операції з ініціювання переказу коштів, а також виконувати інші операції відповідно до функціональних можливостей цього пристрою без безпосередньої участі оператора (касира).

Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Відповідно п. 1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.04 р. N 22, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.

Згідно з пп. 13 п. 3 Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 25.09.2018 р. N 103, каса банку - сукупність операційних кас банку (філій, відділень), пунктів дистанційного обслуговування, пунктів обміну іноземної валюти, а також ПТКС та банкоматів.

Враховуючи викладене, якщо ПТКС, через який покупці товарів на складі-магазині самостійно оплачують готівкою придбання товарів належить банку, то такі розрахунки будуть вважатися безготівковими і за умови проведення розрахунків виключно таким способом підприємству застосовувати реєстратор розрахункових операцій не потрібно.

У разі невиконання хоча б однієї із наведених умов використання підприємством реєстратора розрахункових операцій є обов’язковим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу