Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо здійснення діяльності фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податк (лист ДФС від 29.12.2018 р. № 5495/Ж/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Щодо здійснення діяльності фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податк (лист ДФС від 29.12.2018 р. № 5495/Ж/99-99-13-01-02-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.12.2018 р. № 5495/Ж/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового) кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо здійснення діяльності фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податку в межах компетенції повідомляє.

Спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, встановлених главою 1 розділу XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 Кодексу).

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, як перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

Пунктом 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питані, європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. N 219 (далі - Правила), визначено, що заклад ресторанного господарства - організаційно-структурні одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає й організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Розрахунки за продукцію і надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 3.2 Правил).

Оскільки фізична особа - підприємець, яка провадить діяльність у сфер ресторанного господарства, під час обслуговування замовлень свят, банкетів, інших спеціальних замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, то такий платник податків може перебувати на другій групі платників єдиного податку за умови дотримання правил застосування спрощеної системи оподаткування, передбачених пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу.

Абзацом 8 п. 299.7 ст. 299 Кодексу встановлено, що до реєстру платники єдиного податку вносяться, зокрема, відомості про види господарської діяльності платника єдиного податку.

Внесення змін до даних в реєстрі платників єдиного податку, у тому числі щодо видів господарської діяльності платника єдиного податку, здійснюються в день подання платником відповідної заяви відповідно до п. 299.8 ст. 299 Кодексу.

При цьому згідно з пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.

Також реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу (п. 299.10 ст. 299 Кодексу).

Разом з цим повідомляємо, що відповідно до пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податкова консультація - це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використанні конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться