Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо взяття зобов'язань за залученими державою позиками (лист Держказначейства від 01.08.2016 р. № 16-10/739-12746)

Щодо взяття зобов'язань за залученими державою позиками (лист Держказначейства від 01.08.2016 р. № 16-10/739-12746)

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.08.2016 р. № 16-10/739-12746

Щодо взяття зобов'язань за залученими державою позиками

Державна казначейська служба України (далі - Казначейство) розглянула лист <...> та в межах компетенції повідомляє.

Реєстрація та облік бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів здійснюються Казначейством відповідно до вимог Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 р. N 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2012 р. N 419/20732 (далі - Порядок).

Орган Казначейства здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників і одержувачів бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України та з урахуванням вимог Закону України "Про міжнародні договори України", законодавства у сфері закупівель, інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству, та Порядку (пункт 1.1 Порядку).

Відповідно до статті 48 Кодексу та пункту 2.1 Порядку розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства.

За спеціальним фондом бюджету розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні фінансові зобов'язання виключно в межах відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (відкритих асигнувань (виділених коштів), залишків коштів на спеціальних реєстраційних рахунках розпорядників бюджетних коштів (в частині власних надходжень) та бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів)).

Згідно з роз'ясненнями Міністерства фінансів України зобов'язання з оплати виконаних робіт, наданих послуг, закуплених товарів, які виникають при виконанні проектів, що реалізуються за рахунок коштів, залучених державою від міжнародних фінансових організацій, та оплата яких здійснюється в межах розміру таких позик, слід вважати бюджетними зобов'язаннями та здійснювати їх реєстрацію відповідно до чинного законодавства.

 

Перший заступник Голови

В. Дуда

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям