при подписке на рассылку
gift_icon
  • Про віднесення суми позики, яка згідно з рішенням керівництва підприємства не підлягає поверненню працівником, до фонду оплати праці (лист Держстату від 08.06.2016 р. № 09.4-12/147-16)

Про віднесення суми позики, яка згідно з рішенням керівництва підприємства не підлягає поверненню працівником, до фонду оплати праці (лист Держстату від 08.06.2016 р. № 09.4-12/147-16)

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.06.2016 р. № 09.4-12/147-16

На запит щодо віднесення суми позики, яка згідно з рішенням керівництва підприємства не підлягає поверненню працівником, до фонду оплати праці Держстат роз'яснює.

Під час заповнення форм державних статистичних спостережень визначення показника фонду оплати праці здійснюється відповідно до положень Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. N 5 (далі - Інструкція N 5).

Інструкцію розроблено відповідно до законів України "Про оплату праці" і "Про державну статистику" з урахуванням міжнародних рекомендацій у системі статистики оплати праці та стандартів Системи національних рахунків. Зокрема, в Системі національних рахунків критерієм віднесення певної виплати до заробітної плати, а не до іншої статті витрат є можливість використання працівником визначеного виду товару (послуги) для задоволення особистих потреб або потреб інших членів сім'ї. При цьому такі види винагород включають ті товари та послуги, які не є необхідними для роботи, але роботодавець надає їх для того, аби залучити та втримати робочу силу.

Ураховуючи вищезазначене та згідно з підпунктом 2.3.4 Інструкції сума позики, яка згідно з рішенням керівництва підприємства не підлягає поверненню працівником, відноситься до фонду оплати праці в частині інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

<...>

 

В. о. Голови

І. Жук

Отключить рекламу