Отключить рекламу

при подписке на рассылку
  • О решении проблемных вопросов, связанных с функционированием и размещением временных сооружений для осуществления предпринимательской деятельности

О решении проблемных вопросов, связанных с функционированием и размещением временных сооружений для осуществления предпринимательской деятельности   
ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 16.05.2016 р. № 3064/0/20-16

   
   Державна регуляторна служба України (далі - ДРС) розглянула Вашу заяву від 14 квітня 2016 року щодо рішення Київської міської ради від 17 березня 2016 року N 237/237 "Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві" (далі - Рішення) та повідомляє наступне.
   
   ДРС відповідно до статті 34 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2014 N 634 "Про порядок підготовки пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів, які розробляються органами місцевого самоврядування" було розглянуто проекти рішень Київської міської ради "Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві" та "Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території м. Києва", надані листами Постійної комісії Київської міської ради з питань підприємництва та регуляторної політики від 08.02.2016 N 08/286-43 та від 14.04.2016 N 08/286-159.
   
   За результатами опрацювання ДРС встановлено невідповідність низки положень зазначених проектів вимогам чинного законодавства. Відтак, Київській міській раді було надано пропозиції щодо удосконалення проектів відповідно до принципів державної регуляторної політики, які, на жаль, не були враховані під час прийняття цих рішень.
   
   Крім того, ухвалена Київською міською радою редакція рішення від 17 березня 2016 року N 237/237 "Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві" відрізняється від редакції проекту, що надходив на розгляд до ДРС.
   
   З огляду на викладене, ДРС звернулася до Київської міської ради з проханням вжити заходів для приведення рішення від 17 березня 2016 року N 237/237 "Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві" у відповідність до вимог чинного законодавства з метою недопущення існування у нормативному полі актів, які не узгоджуються з діючими нормативно-правовими актами.
   
   Окремо зазначаємо, що, враховуючи актуальність порушеного питання для малого та середнього бізнесу, а також його суспільну значущість, ДРС звернулася до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням створити міжвідомчу робочу групу, метою якої буде вжиття невідкладних заходив щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних із функціонуванням та розміщенням тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, шляхом підготовки проектів нормативно-правових актів.
   
   До участі у робочій групі планується залучити представників Мінрегіону, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін'юсту, Мінінфраструктури, Антимонопольного комітету, ДРС, ДФС, Держгеокадастру, КМДА, Національної поліції України, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, громадських об'єднань підприємців, експертів та інших заінтересованих сторін.
   
   Додатково повідомляємо, що Окружним адміністративним судом міста Києва відкрито провадження в адміністративній справі щодо визнання протиправним та скасування рішення Київської міської ради від 17.03.2016 N 237/237.
   
   
   Голова Державної
   регуляторної служби України
К. М. Ляпіна

   
   
   

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу