Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Об обороте бланков лицензии единого образца

Об обороте бланков лицензии единого образца   
ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 24.02.2016 р. № 1095/0/20-16
   
   Про обіг бланків ліцензії єдиного зразка

   
   
Органам ліцензування
   (за списком)

   
   У зв'язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України 11.02.2016 N 93 "Про бланки ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності" Державна регуляторна служба України, як спеціально уповноважений орган з питань ліцензування, інформує щодо використання та обліку залишків бланків ліцензії єдиного зразка.
   
   До набуття чинності (28.06.2015) Законом України від 02.03.2015 N 222-VIII "Про ліцензування видів господарської діяльності" (далі - Закон N 222) правовідносини у сфері обігу бланків ліцензії єдиного зразка регулювалися Законом України від 01.06.2000 N 1775 "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2000 N 1719 "Про запровадження ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності" та наказом Держпідприємництва від 18.12.2000 N 78, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 січня 2001 року за N 3/5194, "Про затвердження Інструкції про порядок замовлення, постачання, зберігання, обліку і звітності витрачання бланків ліцензії єдиного зразка" (далі - Інструкція N 78).
   
   Законом N 222 змінені основні підходи до регулювання відносин у сфері ліцензування видів господарської діяльності, зокрема суб'єкт господарювання набуває право на здійснення виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, після внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо рішення органу ліцензування про видачу йому ліцензії, та скасовано норму щодо оформлення ліцензії на бланку ліцензії єдиного зразка.
   
   Зокрема, Законом N 222 передбачено, що за бажанням здобувача ліцензії чи ліцензіата ліцензія (копія ліцензії) може бути видана органом ліцензування і на паперовому носії.
   
   Спільним наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної регуляторної служби України від 14.07.2015 N 781/38, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 липня 2015 року за N 3/5194, затверджено форму і зміст ліцензії, згідно якої ліцензія оформляється на паперовому носії формату А4.
   
   З метою раціонального використання залишків бланків ліцензії єдиного зразка, які знаходяться на обліку у Державній регуляторній службі України та органів ліцензування, прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 N 93 "Про бланки ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності" (далі - Постанова N 93).
   
   Зазначеною Постановою N 93 установлено, що наявний залишок бланків ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності постачається, зберігається, обліковується та знищується у порядку, встановленому законодавством, та використовується у повному обсязі, та визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 20.11.2000 р. N 1719 "Про запровадження ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності" (далі - Постанова N 1719).
   
   Керуючись нормами вказаної Постанови N 93, органи ліцензування використовують наявний залишок бланків ліцензії єдиного зразка для видачі та переоформлення ліцензій до повного їх використання та звітують перед спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування (ДРС) про їх використання в порядку, визначеному Інструкцією N 78.
   
   З втратою чинності Постанови N 1719, якою був затверджений опис бланка ліцензії, що містив, серед іншого, серію та номер бланка, бланк ліцензії єдиного зразка втратив юридичну силу. У зв'язку з цим після оформлення та підписання ліцензії, перед видачею ліцензії суб'єкту господарювання, слід закреслювати чорним маркером серію та номер бланка (при зіпсуванні або пошкодженні бланка ліцензії серія та номер не закреслюється чорним маркером).
   
   Поряд з цим, органи ліцензування складають звіт про використання бланків ліцензії (згідно з Додатком 4 до Інструкції 78) та перелік використаних бланків (згідно з Додатком 5 до Інструкції 78). Зазначений звіт направляється до ДРС у паперовому вигляді 2 рази на рік: до 15 липня року (за I півріччя) та до 15 січня року (за II півріччя). Звертаємо увагу на те, що у додатку 5 вказується серія та номер бланка ліцензії, а в позиції "код використання бланка" Переліку використаних бланків ліцензії єдиного зразка не застосовуються коди "3", "4" та "5".
   
   
   
   Голова Державної
   регуляторної служби України
К. М. Ляпіна

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления