Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо діяльності акцизних складів (Лист ДПС від 30.09.2019 р. N 453/6/99-00-04-02-05-15/ІПК)

Щодо діяльності акцизних складів (Лист ДПС від 30.09.2019 р. N 453/6/99-00-04-02-05-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.09.2019 р. N 453/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства стосовно практичного застосування норм податкового законодавства щодо діяльності акцизних складів.

У зверненні Товариство запитує: "У випадку, якщо на певній території із певною поштовою адресою розташовано декілька ємностей для вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального, які використовуються на праві оренди окремими суб’єктами господарювання з метою вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання або реалізації пального - чи зобов’язаний кожен з таких суб’єктів господарювання в рамках своєї діяльності здійснити реєстрацію свого акцизного складу за такою поштовою адресою щодо тих ємностей, які використовуються таким суб’єктом господарювання?"

Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (ділі - Кодекс) акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Згідно з пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядником акцизного складу є, зокрема, суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, якій здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Оскільки приміщення або територія мають бути об’єктами права власності або користування з належним документальним підтвердженням, то їх слід розглядати як об’єкти нерухомості: приміщення - будівля або частина внутрішнього об’єму будівлі, обмежена будівельними елементами, а території - одна (частина) або кілька земельних ділянок з розташованими на них об'єктами.

Відповідно до пп. 230.1.1 п. 230.1 ст. 230 Кодексу один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Акцизні склади двох і більше розпорядників не можуть розміщуватись в одному приміщенні або на одній території.

Акцизні склади різних розпорядників мають розміщуватись в різних приміщеннях / на різних територіях, що є розмежованими або відокремленими один від одного, та на які у кожного розпорядника є документи, що підтверджують право власності або користування.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться