Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (лист ДПС від 30.04.2021 р. № 1799/ІПК/99-00-12-01-02-06)

Щодо порядку подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (лист ДПС від 30.04.2021 р. № 1799/ІПК/99-00-12-01-02-06)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.04.2021 р. № 1799/ІПК/99-00-12-01-02-06

Державна  податкова  служба  України  розглянула звернення щодо порядку подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - повідомлення N 20-ОПП), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

У зверненні порушується питання щодо необхідності подання повідомлення N 20-ОПП з ознакою "3 - зміна відомостей про об’єкт оподаткування", якщо унаслідок зміни адміністративно-територіального устрою змінилась адміністративно-територіальна одиниця, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування, водночас адреса залишилась та ж сама.

Відповідно до пункту 63.3 статті 63 Кодексу з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об’єкт оподаткування) - неосновне місце обліку.

Об’єктами оподаткування є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за N 1562/20300 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" (далі - Порядок).

Згідно з пунктом 8.4 розділу VIII Порядку повідомлення N 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Відповідно до пункту 8.5 розділу VIII Порядку у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення N 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування.

Законом України від 16 квітня 2020 року N 562-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" внесені зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якими уповноважено Кабінет Міністрів України до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України здійснювати визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад (пункт 71 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року N 707 - 730 визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад усіх областей України (далі - розпорядження КМУ).

Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року N 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів", починаючи з 19.07.2020 р., запроваджено новий районний поділ у межах Автономної Республіки Крим та областей України, зокрема, утворено нові райони із визначенням затверджених розпорядженнями КМУ територій територіальних громад, що ввійшли до їх складу.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій від 26.11.2020 р. N 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12.01.2021 р. N 3) затверджено Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі - Кодифікатор), який впроваджується на заміну Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі - КОАТУУ).

Відповідно із впровадженням Кодифікатора ведення КОАТТУ буде припинено.

У перехідний період для заповнення повідомлення N 20-ОПП може використовуватись КОАТУУ.

Отже, якщо унаслідок зміни адміністративно-територіального устрою змінилась адміністративно-територіальна одиниця на території якої знаходиться об’єкт оподаткування, повідомлення N 20-ОПП подається з ознакою "3 - зміна відомостей про об’єкт оподаткування", у графах 6 - 7 повідомлення N 20-ОПП зазначається код та назва населеного пункту - адміністративного центру новоствореної територіальної громади згідно з КОАТУУ. Такий порядок заповнення граф 6 - 7 повідомлення N 20-ОПП діятиме до завершення перехідного періоду - до запровадження Кодифікатора.

Також інформуємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
54288 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти