Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, у яких у індивідуальному податковому номері (далі - ІПН) покупця не зазначено нулів, з яких починається такий ІПН (лист ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 25.06.2021 р. № 2536/ІПК/04-36-18-03-15)

Щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, у яких у індивідуальному податковому номері (далі - ІПН) покупця не зазначено нулів, з яких починається такий ІПН (лист ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 25.06.2021 р. № 2536/ІПК/04-36-18-03-15)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 25.06.2021 р. № 2536/ІПК/04-36-18-03-15

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області розглянуло звернення Товариства щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, у яких у індивідуальному податковому номері (далі - ІПН) покупця не зазначено нулів, з яких починається такий ІПН, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як викладено у зверненні, Товариством (платником ПДВ) зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну, при заповненні якої не зазначено нуль, з якого починається ІПН покупця (платника ПДВ).

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 розділу I ПКУ відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 розділу V ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Пунктами 201.8 та 201.10 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що право на нарахування ПДВ, складання накладних / розрахунків коригування та їх реєстрацію в ЄРПН надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ в порядку, передбаченому статтею 183 розділу V ПКУ.

Особі, що реєструється як платник ПДВ, присвоюється ІПН, який використовується для сплати ПДВ (пункт 183.18 статті 183 розділу V ПКУ).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр платників податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники податку (пункт 183.12 статті 183 розділу V ПКУ).

При реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування, складених на покупця - платника ПДВ, здійснюється звіряння даних щодо перебування покупця / продавця у реєстрі платників ПДВ, а тому податкові накладні / розрахунки коригування, складені на покупця - платника ПДВ, не можуть бути зареєстровані в ЄРПН, якщо особу (продавця/покупця), зазначену у такій податковій накладній, не внесено до реєстру та такій особі не присвоєно ІПН.

Таким чином, алгоритм контролю реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних не дає можливості реєстрації в ЄРПН податкових накладних, у яких ІПН платника ПДВ не внесено до реєстру платників ПДВ, а наявність чи відсутність в податковій накладній перед 10 - значним ІПН нулів не впливає на її реєстрацію в ЄРПН.

Отже, якщо податкова накладна складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, то ІПН такого платника є актуальним. Наявність або відсутність у податковій накладній нулів, з яких починається ІПН платника податку, не заважає ідентифікувати здійснену операцію.

Правила формування податкового кредиту встановлено статтею 198 розділу V ПКУ.

При цьому податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (абзац другий пункту 201.10 статті 201 розділу V ПКУ).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.1 статті 52 розділу II ПКУ).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям