Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо сплати земельного податку (лист ДПС від 27.10.2020 р. № 4442/ІПК/20-40-04-03-20)

Щодо сплати земельного податку (лист ДПС від 27.10.2020 р. № 4442/ІПК/20-40-04-03-20)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.10.2020 р. № 4442/ІПК/20-40-04-03-20

Головне управління ДПС у Харківській області на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи та має намір розпочати діяльність з надання послуг коворкінгу (надання робочих місць користувачу на певний строк і за плату).

Товариство запитує, чи можна ідентифікувати діяльність з коворкінгу за Класифікацією видів економічної діяльності, затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 N 457 (далі - Класифікація), як вид економічної діяльності "Надання в оренду офісних машин і устаткування, у тому числі комп'ютерів" (код КВЕД 77.33) та, посилаючись на пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, запитує про наявність обов'язку із справляння Податку у разі здійснення ним діяльності з надання послуг коворкінгу.

Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (п. 1.1 ст. 1 Кодексу).

Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації затверджено Державним комітетом статистики України (наказ від 23.12.2011 N 396).

Таким чином, з питання ідентифікації виду діяльності за Класифікацією, зокрема приналежності діяльності з надання послуг коворкінгу до виду економічної діяльності "Надання в оренду офісних машин і устаткування, у тому числі комп'ютерів", Товариству доцільно звернутись до Державної служби статистики України.

Разом з цим, відповідно до пп. 297.1.4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Коворкінг - це модель організації роботи людей з різним типом зайнятості в єдиному робочому просторі, тобто фактично "оренда" робочих місць (офісів та/або офісного обладнання).

Чинне законодавство не містить визначення терміну "коворкінг", проте діяльність з "коворкінгу" - надання в оренду розташованих у відповідних приміщеннях робочих місць, які обладнані необхідною офісною технікою (наприклад, компьютер, принтер, сканер, факс), у тому числі й надання додаткових послуг обслуговуючим персоналом власника (організатора) коворкінгу із забезпечення належних умов користування як приміщенням безпосередньо (розміщення робочих місць коворкінгу), так і допоміжними приміщеннями, право на користування якими виникає відповідно до встановлених санітарно-гігієнічних норм.

Натомість, діяльність, що відповідає коду КВЕД 77.33, на відміну від коворкінгу, не передбачає використання обслуговуючого персоналу.

Кодексом передбачено звільнення суб'єктів господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування (друга - третя групи), від справляння Податку у разі використання земельних ділянок для провадження господарської діяльності, крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Враховуючи викладене, у Товариства не виникатимуть податкові зобов'язання з Податку, якщо його діяльність не містить ознаку надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, у тому числі окремих приміщень як частини об'єкту нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
229973 258
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд