Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо торгівлі алкоголем (лист ДПС від 13.01.2022 р. № 7/ІПК/99-00-07-05-02-06)

Щодо торгівлі алкоголем (лист ДПС від 13.01.2022 р. № 7/ІПК/99-00-07-05-02-06)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.01.2022 р. № 7/ІПК/99-00-07-05-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє таке.

Як зазначено у зверненні, у Товариства виникла практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації з наступного питання:

Чи може суб’єкт господарювання у власному магазині, який має статус закладу громадського харчування (магазин-кафе), через спеціалізований підрозділ-фудкор, здійснювати продаж підакцизних товарів (алкогольних напоїв), в тому числі на розлив, для споживачів в інший час, а ніж визначений органами місцевого самоврядування для продажу алкогольних напоїв час доби в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, тобто до чи після визначених рішенням органів місцевого самоврядування годин, за умови що торговий відділ роздрібного магазину працює з урахуванням обмежень, встановлених органами місцевого самоврядування.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон N 481).

Згідно з статтею 15 Закону N 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Відповідно до частини дев’ятої статті 153 Закону N 481 сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) (крім закладів ресторанного господарства) у визначений рішенням таких органів час доби.

Згідно з ДСТУ 4281:2004 "Заклади ресторанного господарства. Кваліфікація" ресторанне господарство - вид економічної діяльності суб’єктів господарської діяльності відносно задоволення потреб споживачів у харчуванні з організуванням дозвілля або без нього. Суб’єкти господарської діяльності здійснюють діяльність у ресторанному господарстві через заклади ресторанного господарства.

Зокрема, заклад ресторанного господарства - організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організувати дозвілля споживачів.

Отже, суб’єкти господарювання мають право здійснювати продаж підакцизних товарів (алкогольних напоїв) для споживачів в інший час, ніж визначений сільськими, селищними та міськими радами час доби в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, виключно у закладах ресторанного господарства за умови дотримання вимог частини дев’ятої статті 153 Закону N 481.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям