Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) (лист Мінекономрозвитку від 04.05.2017 р. № 3304-06/14682-06)

Щодо документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) (лист Мінекономрозвитку від 04.05.2017 р. № 3304-06/14682-06)

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.05.2017 р. № 3304-06/14682-06

Щодо документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)

Органам державної влади, органам місцевого самоврядування, установам, організаціям, підприємствам ті іншим суб'єктам сфери публічних закупівель

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України за результатами наради з представниками Державної фіскальної служби України, яка відбулась 20.04.2017 р., інформує про наступне.

Закон України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини другої статті 17 Закону замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

При цьому частиною третьою статті 17 Закону визначено, що замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі.

Разом з тим згідно з пунктом 7 Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 р. N 567, довідка видається у паперовому або електронному вигляді (далі - Довідка).

Так, з метою покрашення сервісного обслуговування платників, спрощення процесів взаємодії платників податків та контролюючих органів, прискорення електронного документообігу між ними, а також забезпечення зручності для платників в отриманні адміністративної послуги щодо видачі Довідки доопрацьовано електронний сервіс "Електронний кабінет платника".

За допомогою зазначеного сервісу надано можливість платникам з використанням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів надіслати заяву та отримати Довідку в електронному вигляді, яка підписана ЕЦП посадових осіб відповідного контролюючого органу.

Суб'єкти сфери публічних закупівель, а також будь-які зацікавлені органи/суб'єкти у загальнодоступній (відкритій) частині Електронного кабінету платника, вхід до якої здійснюється без ідентифікації користувача, після застосування фільтрів для пошуку "Індивідуальний податковий номер", "Номер довідки", "Дата довідки" мають можливість переглянути видані платникам Довідки та/або завантажити Довідку у вигляді EML файла з ЕЦП посадових осіб відповідного контролюючою органу.

Ураховуючи викладене, рекомендуємо замовникам визначати в тендерній документації спосіб документального підтвердження відсутності підстави щодо заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) з урахуванням зазначеної у листі інформації, з метою забезпечення зручності для платників податків.

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

Директор департаменту регулювання
публічних закупівель
Мінекономрозвитку України

О. Стародубцев

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям