Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо надання інформації (лист Мінекономрозвітку від 13.09.2016 р. № 3232-09/29517-07)

Щодо надання інформації (лист Мінекономрозвітку від 13.09.2016 р. № 3232-09/29517-07)

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.09.2016 р. № 3232-09/29517-07

Щодо надання інформації

Мінекономрозвитку розглянуло звернення [...] щодо надання роз'яснень діючого законодавства з деяких питань здійснення операцій з металобрухтом та повідомляє.

Відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 N 222-VIII, який набрав чинності 28.06.2015, ліцензування виду господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів скасовано.

Відносини, що виникають у процесі здійснення операцій з металобрухтом регулюються Законом України "Про металобрухт" (далі - Закон).

У відповідності до статті 4 Закону операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами.

Діяльність, пов'язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою, провадиться в порядку, встановленому законодавством.

Вимоги до суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом, визначені розділом II Закону.

Так, відповідно до статті 5 Закону суб'єкти господарювання, які здійснюють заготівлю, переробку та металургійну переробку металобрухту, повинні мати кваліфікованих спеціалістів, відповідне устаткування, засоби екологічної безпеки. Перелік обладнання та устаткування, які необхідно мати спеціалізованому підприємству та його приймальним пунктам або спеціалізованому металургійному переробному підприємству, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної промислової політики, при здійсненні операцій з металобрухтом у порядку, встановленому законодавством.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом, повинні забезпечити контроль за вибуховою, пожежною, екологічною та радіаційною безпекою відповідно до законодавства.

Перелік обладнання та устаткування, які необхідно мати спеціалізованому підприємству та його приймальним пунктам або спеціалізованому металургійному переробному підприємству затверджено наказом Мінекономрозвитку від 29.03.2016 N 524, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.04.2016 за N 585/28715, який набрав чинності 17.05.2016 року.

Відповідно до визначення, наведеного у статті 1 Закону:

спеціалізовані підприємства (суб'єкти господарювання всіх форм власності) - це такі, які здійснюють операції з металобрухтом, мають у власності або закріплене за підприємствами на праві господарського відання вагове, брухтопереробне та вантажопідйомне обладнання, забезпечують згідно із законодавством пожежну, вибухову, екологічну і радіаційну безпеку;

спеціалізовані металургійні переробні підприємства - це підприємства, які відповідають вимогам, що ставляться Законом до спеціалізованого підприємства, мають у власності виробниче обладнання, яке забезпечує технологію металургійної переробки металобрухту, пов'язану зі зміною структури металу, його хімічного складу відповідно до стандартів, та пройшли атестацію в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної промислової політики.

Порядок атестації спеціалізованого підприємства (далі - Порядок), зразок атестата спеціалізованого металургійного переробного підприємства, який засвідчує, що спеціалізоване підприємство відповідає вимогам спеціалізованого металургійного переробного підприємства відповідно до Закону та Ліцензійних умов і має можливість переробляти металобрухт, та зразок довідки про відповідність спеціалізованого підприємства вимогам до спеціалізованого металургійного переробного підприємства, передбачених Законом України "Про металобрухт", затверджено наказом Державного комітету промислової політики України від 08.02.2001 N 53, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 02.2001 за N 162/5353.

Підприємство атестується на підставі довідки про відповідність спеціалізованого підприємства вимогам до спеціалізованого металургійного переробного підприємства, передбаченим нормативно-правовими актами. Обстеження підприємства та підготовку довідки здійснюють визначені наказом державні підприємства (пункт 3 Порядку).

Крім того, відповідно до пункту 2 Порядку вимоги до спеціалізованого металургійного переробного підприємства визначені Законом України "Про металобрухт" і Ліцензійними умовами.

З огляду на зазначене, відповідно до Закону атестацію проходять спеціалізовані металургійні переробні підприємства, які здійснюють металургійну переробку металобрухту, атестат видається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної промислової політики на підставі довідки про відповідність спеціалізованого підприємства вимогам до спеціалізованого металургійного переробного підприємства.

Наказом Мінекономрозвитку від 16.03.2016 N 441 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.03.2016 за N 463/28593, визнано, зокрема, таким, що втратив чинність, наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 31.10.2011 N 183 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.11.2011 за N 1321/20059.

Також повідомляємо, що чинною на сьогодні редакцією частини першої статті 213 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність, серед іншого, за здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів посадовими особами суб'єктів господарської діяльності, відомості про яких не включено до переліку суб'єктів господарювання, що здійснюють операції з металобрухтом.

Такі зміни до цієї норми Кримінального кодексу України були внесені Законом України від 12.02.2015 N 191-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)".

Пунктом 4 розділу II зазначеного Закону України доручено Кабінету Міністрів України у тримісячний строк після опублікування цього Закону підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроекти про внесення змін до законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям цього Закону.

Законом України "Про металобрухт" створення та ведення переліку спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств, які здійснюють операції з металобрухтом, не передбачено.

З метою усунення неузгодженостей між окремими законодавчими актами щодо вимог до суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з брухтом кольорових і чорних металів, Мінекономрозвитку розроблено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення надання адміністративних послуг суб'єктам господарювання" (реєстр. N 4562 від 04.05.2016), яким пропонується внести зміни до статті 213 Кримінального кодексу України шляхом виключення положення, що визначає відповідальність за здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів посадовими особами суб'єктів господарської діяльності, відомості про яких не включено до переліку суб'єктів господарювання, що здійснюють операції з металобрухтом.

Водночас, у Верховній Раді України зареєстрований проект Закону "Про внесення змін до статті 213 Кримінального кодексу України" (щодо усунення неузгодженостей) (реєстр. N 2205а від 01.07.2015), яким також пропонується виключити положення, що визначають відповідальність за здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів посадовими особами суб'єктів господарської діяльності, відомості про яких не включено до переліку суб'єктів господарювання, що здійснюють операції з металобрухтом.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 1 Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.

У цьому Переліку відсутні документи дозвільного характеру, що дають право на здійснення господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів.

Також зазначаємо, що лист Міністерства має інформаційний характер і не встановлює правових норм.

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України

М. Нефьодов

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
60043 223
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно