Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо деяких питань, пов'язаних із застосуванням Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 22 "Вплив інфляції" (лист Мінфіну від 10.02.2017 р. № 31-11410-01-2/3710)

Щодо деяких питань, пов'язаних із застосуванням Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 22 "Вплив інфляції" (лист Мінфіну від 10.02.2017 р. № 31-11410-01-2/3710)

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.02.2017 р. № 31-11410-01-2/3710

Щодо деяких питань, пов'язаних із застосуванням Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 22 "Вплив інфляції"

Верховній Раді України

 

Міністерство фінансів України на звернення <...> щодо деяких питань, пов'язаних із застосуванням Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 22 "Вплив інфляції", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.02.2002 р. N 147 (далі - П(С)БО 22), та визначенням об'єкта оподаткування податком на прибуток, повідомляє.

Відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Отже, для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного за правилами бухгалтерського обліку.

П(С)БО 22 визначає порядок коригування фінансової звітності, яка оприлюднюється, на вплив інфляції та загальні вимоги до розкриття інформації про неї у примітках до фінансової звітності. Зокрема, згідно з пунктом 4 П(С)БО 22 показники річної фінансової звітності підприємства за умови досягнення значення кумулятивного приросту інфляції 90 і більше відсотків підлягають коригуванню із застосуванням коефіцієнта коригування.

При цьому, Міжнародним стандартом бухгалтерського обліку 29 "Фінансова звітність в умовах гіперінфляції" визначено додаткові чинники, крім рівня кумулятивного приросту інфляції, якими характеризуються гіперінфляційні процеси в економіці країни. Тому певні категорії суб'єктів господарювання, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, можуть не перераховувати показники фінансової звітності, якщо сукупність таких чинників відсутня.

Зазначене призведе до розбіжностей у правилах складання фінансової звітності, які мають бути єдиними та обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання відповідно до законодавства, в частині перерахунку показників фінансової звітності підприємствами, що повинні відповідно до законодавства оприлюднювати фінансову звітність, а показники такої фінансової звітності виявляться неспівставними, у тому числі для статистичних і податкових цілей.

У зв'язку з цим Міністерством фінансів України підготовлено проект наказу "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" (далі - проект наказу), яким, зокрема, вносяться зміни до П(С)БО 22 в частині збільшення значення кумулятивного приросту інфляції, який дозволить суб'єктам господарювання не коригувати показники річної фінансової звітності за 2016 рік.

Відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" Міністерством фінансів України повторно надіслано проект наказу Державній регуляторній службі України (лист від 03.02.2017 р. N 31-11410-06-10/3079) для надання висновку відповідно до зазначеного Закону із обґрунтуванням щодо відсутності у наказі норм регуляторного характеру.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

Є. Капінус

Теги
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
221612 245
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд