Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо звернень платників податку на додану вартість стосовно відсутності у Державному класифікаторі продукції та послуг кодів для окремих послуг, які постачаються платниками під час здійснення господарської діяльності (лист Мінфіну від 10.02.2017 р. № 31-11120-09-10/3709)

Щодо звернень платників податку на додану вартість стосовно відсутності у Державному класифікаторі продукції та послуг кодів для окремих послуг, які постачаються платниками під час здійснення господарської діяльності (лист Мінфіну від 10.02.2017 р. № 31-11120-09-10/3709)

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.02.2017 р. № 31-11120-09-10/3709

Міністерство фінансів розглянуло лист Державної фіскальної служби України від 26.01.2017 р. № 229/4/99-99-15-03-01-13 щодо звернень платників податку на додану вартість стосовно відсутності у Державному класифікаторі продукції та послуг (далі - ДКПП) кодів для окремих послуг, які постачаються платниками під час здійснення господарської діяльності, і повідомляє.

Законом України від 21.12.2016 р. N 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" внесено зміни, які, зокрема, передбачають доповнення податкової накладної обов'язковими реквізитами "код товару згідно з УКТ ЗЕД" та "код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг".

Відповідно до зазначеного вище розроблений ДФС проект змін до наказу Міністерства фінансів щодо внесення змін до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної, який нині отримано Міністерством фінансів, не містить положень щодо порядку заповнення податкової накладної у разі, коли код послуги відсутній у ДКПП.

У зв'язку з цим Міністерство фінансів просить у триденний термін здійснити аналіз звернень платників податку на додану вартість із зазначених питань, а також підготувати та надіслати Міністерству економічного розвитку і торгівлі України вичерпний перелік послуг, які відсутні у ДКПП, разом з пропозиціями щодо необхідності внесення невідкладних змін до нормативно-правових актів, а також стосовно необхідності надання роз'яснень щодо порядку визначення кодів послуг згідно з ДКПП для платників податку на додану вартість.

Також у триденний термін просимо здійснити аналіз звернень платників податку на додану вартість щодо неможливості визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД під час заповнення податкових накладних та забезпечити надання Інформаційно-довідковим департаментом ДФС консультацій та інформаційно-довідкових послуг щодо правил визначення кодів товарів.

Крім цього, Міністерство фінансів просить у п'ятиденний термін надати інформацію щодо результатів розгляду порушених питань разом з копією зазначеного листа Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, а також, за потреби, надати пропозиції щодо внесення змін до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної в частині визначення порядку заповнення податкових накладних у разі, коли код послуги відсутній у ДКПП.

Заступник Міністра -
керівник апарату

Є. Капінус

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться