при подписке на рассылку
  • Щодо типових форм квитків та їх заповнення (лист Мінінфраструктури від 06.01.2017 р. № 62/25/10-17)

Щодо типових форм квитків та їх заповнення (лист Мінінфраструктури від 06.01.2017 р. № 62/25/10-17)

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.01.2017 р. № 62/25/10-17

Щодо типових форм квитків та їх заповнення

Міністерство інфраструктури розглянуло запит <...> щодо надання роз'яснень з приводу типових форм квитків та їх заповнення та повідомляє.

Порядок здійснення перевезень пасажирів та їх багажу автобусами, таксі, легковими автомобілями на замовлення, а також обслуговування пасажирів на автостанціях визначаються Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту (далі - Правила), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 р. N 176. Вони є обов'язковими для виконання організаторами регулярних перевезень, замовниками транспортних послуг, автомобільними перевізниками, автомобільними самозайнятими перевізниками, персоналом автомобільного транспорту, автостанціями та пасажирами.

Згідно з пунктом 115 Правил перевізники відповідно до укладених договорів здійснюють продаж квитків через автостанції, агентства з продажу квитків та/або самостійно. Примірну форму договору про продаж квитків затверджує Мінінфраструктури.

Продаж квитків може здійснюватися водієм автобуса в разі відсутності у населеному пункті автостанції або агентства з продажу квитків, а також після закриття квитково-касової відомості на автостанції.

Пунктом 2 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України "Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування" від 25.05.2006 р. N 503, зареєстрованого Міністерством юстиції України 21.09.2006 р. від N 1065/12939 (далі - наказ), зазначено, що вартість проїзду за розрахунками пасажирських перевізників, інформація про перевізника, страховика та страхову суму вносяться у квитки друкованим способом.

Враховуючи викладене, на думку Мініфраструктури, у разі якщо придбаний у водія квиток відповідає типовій формі, містить інформацію про перевізника, страховика, страхову суму, а вартість проїзду, відстань проїзду, пункти відправки та прибуття, вписані у квиток вручну друкарськими літерами, це не буде порушенням вимог наказу.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

Д. Роменський

Отключить рекламу