Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Стосовно нових тарифів на послуги щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів Національного банку України (лист НБУ від 17.01.2018 р. № 42-0005/3523)

Стосовно нових тарифів на послуги щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів Національного банку України (лист НБУ від 17.01.2018 р. № 42-0005/3523)

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.01.2018 р. № 42-0005/3523

Управління депозитарної діяльності Національного банку України

Комерційним банкам

 

Шановні колеги!

Національний банк України звертає Вашу увагу на введення нових тарифів на послуги щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів Національного банку України.

Оскільки на сьогоднішній день Національний банк України здійснює облік і обслуговує обіг депозитних сертифікатів на первинному та вторинному ринках, для чого використовується власна інфраструктура Національного банку, її підтримка і обслуговування вимагає значних ресурсів. Вивчивши іноземну практику були зроблені висновки, що в більшості випадків вартість обслуговування такої інфраструктури покривається за рахунок учасників ринку, як споживачів даного продукту.

Таким чином для врегулювання зазначеного питання постановою Правління НБУ N 108 від 09 листопада 2017 року внесені зміни до Тарифів Національного банку України на послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 12 серпня 2003 року N 333, у тому числі щодо встановлення тарифів на послуги щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів Національного банку України.

Також з новими тарифами можна ознайомитись на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України, що знаходиться за посиланням https://bank.gov.ua у розділі Фінансові ринки / Умови надання послуг депозитарію НБУ.

Додатково повідомляємо, що з 10 січня 2018 року рішенням Правління Національного банку України від 28 грудня 2017 року N 852-рш набули чинності зміни до Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національного банку України (далі - ЄДБО), які, зокрема, передбачають введення оплати за послуги щодо обліку та обігу депозитних сертифікатів.

Таким чином, застосування нових тарифів та нарахування оплати за послуги Національного банку України щодо обігу та обліку депозитних сертифікатів Національного банку України починається з 10 січня 2018 року.

Впровадження нових тарифів та змін до ЄДБО не вимагає жодних дій з боку клієнтів Національного банку України, а перший рахунок за такі послуги буде наданий банкам 24.01.2018 р. за період з дати набрання чинності змінами до ЄДБО, 10.01.2018 р. до кінця поточного розрахункового періоду, а саме 23.01.2018 р.

 

Начальник Управління
депозитарної діяльності
Національного банку України

А. В. Супрун

 

 

Теги
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям