Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • О внесении изменений в некоторые нормативно-правовые акты Национального банка Украины

О внесении изменений в некоторые нормативно-правовые акты Национального банка Украины   
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
   
   ПОСТАНОВА
   
   від 03.07.2015 р. № 427
   
   Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України    

   Відповідно до вимог статей 7, 25, 44, 56 Закону України “Про Національний банк України”, Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, з метою вдосконалення порядку проведення деяких валютних операцій Правління Національного банку України постановляє:
   
   1. Абзац третій підпункту 2 пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 23 лютого 2015 року № 124 “Про особливості здійснення деяких валютних операцій” (зі змінами) викласти в такій редакції:
   
   “Пакет документів, що подається до Національного банку України для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти, має додатково містити довідку органу Державної фіскальної служби про відсутність у резидента заборгованості з податків, зборів, платежів (за формою, установленою наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 567 “Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374). Якщо клієнт банку має податковий борг, що виник унаслідок зміни порядку (алгоритму) зарахування авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів у рахунок сплати щомісячних авансових платежів з цього податку, то в пакеті документів замість цієї довідки дозволяється подавати лист органу Державної фіскальної служби про наявність у клієнта такого боргу (за умови, що строк між датою подання інформації до реєстру та датою видачі цього листа не перевищує 10 календарних днів). Також у випадках, передбачених постановою Правління Національного банку України від 30 грудня 2003 року № 597 “Про переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями”, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2004 року за № 159/8758 (зі змінами), подається відповідний акт цінової експертизи (погодження)”.
   
   2. Абзац четвертий підпункту 15 пункту 6 постанови Правління Національного банку України від 03 червня 2015 року № 354 “Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України” викласти в такій редакції:
   
   “за операціями з імпорту товарів – довідку органу Державної фіскальної служби про відсутність у клієнта заборгованості з податків, зборів, платежів (за формою, установленою наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 567 “Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374). Якщо клієнт банку має податковий борг, що виник унаслідок зміни порядку (алгоритму) зарахування авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів у рахунок сплати щомісячних авансових платежів з цього податку, то в пакеті документів замість цієї довідки дозволяється подавати лист органу Державної фіскальної служби про наявність у клієнта такого боргу (за умови, що строк між датою подання інформації до реєстру та датою видачі цього листа не перевищує 10 календарних днів). Також у випадках, передбачених постановою Правління Національного банку України від 30 грудня 2003 року № 597 “Про переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями”, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2004 року за № 159/8758 (зі змінами), подається відповідний акт цінової експертизи (погодження)”.
   
   3. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С. В.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі.
   
   4. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
   
   5. Контроль за виконанням цієї постанови покладено на заступника Голови Національного банку України Чурія О. Є.
   
   В. о. Голови
О. В. Писарук

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям